Parlak ve pürüzsüz bir cilt için 5 altın öneri

Parlak ve pürüzsüz bir cilt için 5 altın öneri
1- Bol bol su için.
2- Biotin, A, C ve E vitamininden zengin gıdalarla beslenmeye dikkat edin, bol bol balık tüketin.
3- Cildinizi nemlendirin.
4- Düzenli spor ve egzersiz yapın.
5- Sigaradan ve stresten uzak durun.

TEMİZLİKTE PH DENGESİNE DİKKAT!

Derinin korunmasında ilk adım, doğru bir şekilde temizlenmesidir. Deri temizliğinde kullanılan ürünler, deriyi çok tahriş etmeden ve derinlemesine temizlemelidir. Bu amaçla kullanılan temizleyici ürünlerin PH dengesi deriyi kurutmamalı.

KOLONYA GÜNEŞ LEKESİ YAPAR!

Cilt temizliği için kolonya veya alkol içeren temizleyiciler kullanılmaz. Bunlar cildin PH dengesini bozar, tahrişe sebep olur. Hatta kolonya veya parfüm içeren temizleyicilerde bulunan bazı maddeler güneşe duyarlılığı artıracağından leke oluşumuna sebep olabilir.

SERTLEŞEN AYAKLARA PONZA

Sertleşen ayak tabanları, haftada bir ponza taşı ile temizlenirse zaman içerisinde oluşan nasırlaşmanın önüne geçilir. Ayaklara sık sık vazelin uygulamak da, ayak derisinin yumuşak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Akşamları iyice yorgun düşmüş haldeki ayakları masajla rahatlatmakta fayda var.

DUDAKLARINIZ ÇATLAMASIN

Bunun için yanınızda taşıyacağınız bir çatlak kremini gerektiğinde sürmeniz yeterli olacaktır.

BOYUN EGZERSİZLERİNİ İHMAL ETMEYİN

Boynunuzun bakımlı ve güzel görünmesini istiyorsanız boyun kaslarınızı çalıştırın. Yapacağınız boyun egzersizleri sayesinde boyun bölgesi gerginliğini korur ve çizgilenmeler önlenir. Ayrıca boyun bölgesinin bir fırça yardımıyla (kesinlikle naylon olmamalı) fırçalanması da kan dolaşımını artırır ve deriye esneklik kazandırır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık