pulmorest surup ne ise yarar,pulmorest şurup yan etkileri

surup ne ise yarar,

Pulmorest () Nedir?

Levodropropizin öksürük kesici bir ilaçtır. Levodropropizin öksürük refleksi üzerine etki ederek öksürük kesici etkisini gösterir.

Pulmorest Şurup

İlaç Etken Maddesi: Levodropropizin
İlaç Marka İsmi: Pulmorest Şurup

Levodropropizin aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

çeşitli nedenlere bağlı kuru öksürük (balgamsız öksürük).

Levodropropizin burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Pulmorest (Levodropropizin) Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir ?

Eğer Levodropropizin’e ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa ya da ağır karaciğer hastalığınız varsa veya balgam çıkarmakta zorlanıyorsanız bu ilacı kullanmayınız.

Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa ya da şeker hastalığınız (diyabet), karaciğer hastalığınız veya ağır böbrek hastalığınız varsa Levodropropizin kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz.

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe Levodopropizin’i 7 günden fazla kullanmayınız. Eğer 7 günlük tedavi döneminde belirtilerinizde iyileşme görülmezse ilaç kullanımına ara veriniz ve doktorunuzu arayınız.

Pulmorest (Levodropropizin) Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer Levodropropizin’e ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa ya da ağır karaciğer hastalığınız varsa veya balgam çıkarmakta zorlanıyorsanız bu ilacı kullanmayınız.

Aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz Levodropropizin kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz:

ciddi böbrek yetmezliği;
karaciğer hastalığı;
şeker hastalığı (diyabet).

Eğer bu durumlardan herhangi birine sahipseniz, Levodropropizin’ı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için dozaj ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bu ilaç sukroz (çay şekeri) içerir. Eğer daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı hassas olduğunuz söylenmişse veya şeker (diyabet) hastasıysanız bu ilacı almadan önce doktorunuzla konuşunuz.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Pulmorest (Levodropropizin) Kullanabilir miyim?

Levodropropizin anne karnındaki bebek için zararlı olabilir. Hamileyseniz veya tedavi dönemindeki tarihlerde gebe kalmayı planlıyorsanız, Levodropropizin kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. Levodropropizin’in anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Araç ve Makine Kullanırken Pulmorest (Levodropropizin) Kullanabilir miyim?

Levodropropizin nadir de olsa düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sebep olabilir. Eğer araç veya makine kullanacaksanız ya da dinç ve uyanık olmayı gerektiren bir iş yapacaksanız dikkatli olunuz.

Pulmorest (Levodropropizin) Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

pulmorest şurupDoktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe, ilacınızı tercihen aç karnına alınız. Levodropropizin alım zamanlarınız arasında en az 6 saat geçmesine dikkat ediniz.

Şurup formda hazırlanan Levodropropizin’i doğru dozda aldığınızdan emin olmak için, ilacınızı alırken özel bir doz ölçüm kaşığı ya da ölçüm kabı kullanınız. Yemek kaşığı ya da diğer başka bir araç – gereç kullanmayınız. Eğer herhangi bir doz ölçüm aletiniz yoksa eczacınızdan isteyebilirsiniz.

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe Levodopropizin’i 7 günden fazla kullanmayınız. Eğer 7 günlük tedavi döneminde belirtilerinizde iyileşme görülmezse ilaç kullanımına ara veriniz ve doktorunuzu arayınız.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için çift doz ilaç almayınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Pulmorest (Levodropropizin) Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Levodropropizin nadir de olsa düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sebep olabilir. Eğer araç veya makine kullanacaksanız ya da dinç ve uyanık olmayı gerektiren bir iş yapacaksanız dikkatli olunuz.

Levodropropizin kullanımınız süresince yiyecek, içecek ya da aktivitelerle ilgili bir kısıtlama konusunda doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

Pulmorest’in (Levodropropizin) Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı isteyiniz: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz hemen doktorunuza bildiriniz veya acil sağlık yardımı alınız:

bulantı, kusma;
hazımsızlık;
midede yanma hissi;
ishal;
halsizlik, yorgunluk, uyuşukluk;
baş ağrısı, baş dönmesi;
çarpıntı.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

ciltte kızarıklık, kaşıntı.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz. Yan etkiler ile ilgili tıbbi tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Pulmorest (Levodropropizin) ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Eğer aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız Levodropropizin kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz:

sedatif ve hipnotikler [deksmedetomidin (Precedex); doksilamin süksinat (Unisom); melatonin (Melatonina); midazolam (Demizolam, Dormicum); zopiklon (İmovane); vb.].

Bu liste Levodropropizin ile etkileşebilecek tüm ilaçların listesi değildir ve Levodropropizin ile etkileşebilecek daha farklı ilaçlar da olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Pulmorest’i (Levodropropizin) Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

İlacınızı oda sıcaklığında; nemden, ışıktan ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

pulmorest surup ne ise yarar,pulmorest şurup yan etkileri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık