Saba Tümer Biyografisi Saba Tümer resimleri

Biyografisi resimleri

Mesleği: Sunucu & Spiker
Doğum Yeri: İzmir
Doğum Tarihi: 5 Aralık 1970

Özel İzmir Fatih Lisesi’nden mezun olduktan sonra ikinci tercihi olan Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü kazandı. Üniversitede okurken akrabası Nuri Çolakoğlu Show TV’yi kurmakla meşguldü ve kendisine asistanlık teklif etti fakat Saba Tümer, bu teklifi annesinin izin vermeyişi sebebiyle reddetmek zorunda kaldı.
Saba Tümer Biyografisi Saba Tümer resimleri

Bitirdikten sonra 6 ay Sky TV’de çalıştı ve diksiyon dersleri aldı. Annesinin vefatı üzerine derslere bir süre ara verdi. Sonrasında o zamanın ünlü spikeri Gülgün Feyman’dan diksiyon dersleri almak üzere İstanbul’a gitti fakat Gülgün Feyman kendisine ders vermeyi reddedince emekli TRT spikeri Günay Oğuz’dan ders almaya başladı. Altı ay da Ege TV’de çalışıp sonrasında 4,5 yıl NTV’de günlük haberleri okudu ve bir süre NStyle adlı dergide yazılar yazdı.
Saba Tümer Biyografisi Saba Tümer resimleri

NTV’den ( Nilüfer (şarkıcı)’in Reha Muhtar’a tavsiyesi ile ) Reha Muhtar’ın anchorwomanlık teklifi üzerine Show TV’ye transfer oldu ve bir süre Show TV – dış haberler sorumlusu olarak çalışmaya başladı ancak daha sonra SKYTURK’e geçerek Serdar Akinan ile birlikte “Ne Var Ne Yok” adlı programın sunuculuğunu yaptı, sonrasında superpoligon.com’un anketinde “en iyi bayan haber spikeri” seçilerek tekrar Show TV’ye döndü ve “Saba Tümer İle Bu Gece” adlı programı sunmaya başladı.

Bir süre burada gece haberlerini sunmaya devam ederken Okan Bayülgen’in teklifi üzerine “Haber Makinası” adlı programda yer aldı ve aynı günlerde köşe yazarı Pakize Suda ile Star TV’de “Lütfen bu konuya girmeyelim” isimli kadın programını sundu.

Star TV’nin programı yayından kaldırmasından sonra tekrar Show TV’ye geçerek Cem Özer ile birlikte “Haberiniz Var mı?” isimli sabah programını sunmaya başladı, ancak iki ay süren program yayından kaldırıldı.
Saba Tümer Biyografisi Saba Tümer resimleri

Bundan sonra gelen dedikodu ve magazin içerikli program tekliflerini redderek yaklaşık bir yıl ekranlardan uzak kalmayı tercih eden Saba Tümer, 31 Mart itibariyle HaberTürk’te “Saba Tümer İle Bu Gece” isimli haber programının sunuculuğuna yeniden başladı.
Saba Tümer Biyografisi Saba Tümer resimleri
Saba Tümer, 2004’ten sonra yayınlanan “Saba Tümer İle Bu Gece” programından sonra geniş bir hayran kitlesine sahip oldu. Bayan hayranları saç, ayakkabı ve makyaj konusunda Saba Tümer’i taklid etmeye çalıştıklarını söylüyorlar. Hayranlarına göre O sadece güzel değil aynı zamanda pratik zekalı, kibar, hazır cevap ve seviyeli bir kadın ayrıca özel hayatıyla hiçbir zaman gündeme gelmemiş olması, Saba Tümer’in hayranları gözündeki değerini daha da arttırıyor.
Saba Tümer Biyografisi Saba Tümer resimleri

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. mete mete dedi ki:

  gülüşün başka duruşun başka konukların gözüne bakıp dikkatli dikkatli dinlemen başka. ve güzeliğin banbaşka ..güzel insan…kılasik olacak ama ne yapalım sizi seviyorum.karşılıksız saf zaten.. seni görmem imimkansız televiziyon olmasa .hep gülesin yolun bahdın acık olsun arkadaşım.

 2. NAİF NAİF dedi ki:

  bir yavrunun annesini özledigi özlem gibi ve bir annenin çocuguna duydugu hasret kadar seni özlüyorum seni ilk gördügüm andan beri sana aşıgım sana ulaşmak için denemedigim meail adresin kalmadı her seferinden hüsrana ugruyorum seninle olmak kalan ömrümün son nefesine kadar aşkımı ömrünü sıgdurmak istiyorum ama bulcam seni ve tüm türkiyenin önünde dudaklarından öpücem çünkü seni gercekten dünyanın en mutlu kadınından bir tanesi yapıcam ne olur neolur lütfen bir kere bana dön zaten asla ondan sonra kopamıyacaksın her anımla seni bekliyorum

Yorum Yaz

Yukarı Çık