Saç Ektirdikten Sonra Ne Zaman Çıkar

Saç Ektirdikten Sonra Ne Zaman Çıkar

Saçsızlığın günümüzün en önemli sorunlarından biri olduğu bilinmektedir. İnsanların dış görünüşlerinin diğer insanlarla olan ilişkilerini olumlu ya da olumsuz etkilediğini de göz önünde bulundurursak, insanların neden saç ekimine yöneldiğini anlayabiliriz. Günümüzde çok sık yapılan operasyonların başında gelen saç ekimi, çok kısa bir süre içerisinde güzel sonuçlar doğurabiliyor. Yapılan her tıbbi operasyon ise yeni bir soruya kapı açmak demektir. Bu durumun ise akla getirdiği ilk soru: ‘’ Saçlarım ne zaman çıkar? ‘’

Saç ekiminden sonra saçların çıkmasındaki en önemli etken ekim esnasındaki titizlik ve saç dokularına gösterilen hassasiyettir. Bu koşullara bağlı olarak ekilen saçların iki ay içinde çıkması beklenir. Fakat saçın çıkma süresi kişilerin biyolojik özelliklerine de bağlı olduğundan saçlar daha uzun bir sürede de çıkabilir. Yani ortalama olarak 2-4 ay arası bir sürede saçlar çıkmaya başlar. 4. aydan sonra mutlaka saç çıktığı gözlenir.

Bu dönemde saç bakımı çok önemlidir. İlk dönemlerden itibaren kabuklanmanın ortadan kaldırılması için losyon kullanımı ve saçın günlük olarak yıkanması saç bakımı için büyük önem taşır. Saçın kabuklanma dönemi atlatıldıktan sonra 1. ayın sonlarında saçların yaklaşık olarak % 40’ı dökülür. Bazı kişilerde ise 2. aya kadar saçların %70-80’lik kısmında dökülme gözlenebilir. Bunun en büyük nedeni ise ekilecek olan saçın dışarıdaki ortam ile temasıdır. Saç ekiminden sonra 4. aya kadar beklenilen saç çıkması %10’dan daha da az bir kısım için biraz daha uzun bir döneme yayılabilir. Bunun ise birçok sebebi bulunmaktadır. Bilimsel olarak bazı kişilerde saçın daha yavaş uzadığı tespit edilmiştir. Bu yüzden bu kişilerde saçın uzaması 6 ay kadar sürebilir. Bu nedenle telaş yapılmaması gerekmektedir. İyi yapılan saç ekimlerinde saç dökülme miktarı %50’lere kadar azalabilir. Bu sayede saçın %50’si dökülmeden saçın uzaması devam edebilir.

Bu yüzden gidecek olduğunuz doktor hakkında iyi bir araştırma yapmanız saçlarınıza daha kısa sürede kavuşmanız için size yarar sağlayacaktır. Titiz, dikkatli ve insan biyolojisine saygı çerçevesinde yapılan ekimlerde başarısız olma durumu neredeyse yok gibidir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık