Saç Toniği Ne İşe Yarar

Saç Toniği Ne İşe Yarar

Saç toniği bir çeşit saç bakım ürünüdür. Diğer ürünlerde olduğu gibi saç toniğinin de ana amacı saçı daha sağlıklı ve daha canlı hale getirmektir. Saç toniğinin ana görevi kan dolaşımını hızlandırarak saç diplerinde oluşan ölü deriyi arındırmaktır. Çünkü ölü saç derileri saçın sağlıklı uzamasına engel olmaktadır. Kuru saçları nemlendirici toniklerden saçlardaki yağı dengeleyici toniğe kadar birçok çeşidi bulunan tonik doğru seçildiğinde etkili sonuçlar elde eder.

Peki saç toniği ne işe yarar?

Boyalı saçlarda yıpranmalar oldukça fazla görülmektedir. Özellikle çok sık saç boyayan kadınlarda saç yıpranmaları gözle görülecek kadar çoktur. Ayrıca çok ani ve sert renk geçişleri yapan, saçının rengini sık sık değiştiren kadınların saçındaki yıpranmalar fazladır. Saç tonikleri saç boyalarının neden olduğu yıpranmayı azaltır.
Birçok kişinin ortak derdidir saç dökülmeleri. Saç dökülmesi problemiyle karşı karşıya kalan kişilerin mutlaka saç toniği kullanması gerekmektedir.
Kırık saç çabuk uzamaz ve kırıklar kötü görüntüye neden olur. Saç toniği düzenli kullanıldığında saçlardaki kırıkların azalmasını sağlar.
Saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerde dökülen saçlarının yerine yenilerinin çıkmasıda zaman alır. Saç tonikleri saç köklerini besleyerek saçın daha çabuk çıkmasını sağlar.
Bazı kadınların ortak sorunudur kolay şekil almayan saçlar. Bazılarına kolay fön çekilmezken bazılarına da kolay dalga yapılamamaktadır. Saç toniği bu gibi problemlerin üstesinden gelmektedir.
Her kadın saçlarının sağlıklı ve parlak görünmesini ister. Saç tonikleri uzun vadede saçı daha yumuşak ve parlak bir hale getirir.
Birçok kadının saçları tarama işlemi sırasında dökülür. Saç toniği saçı güçlendirerek tarama işlemi sırasında minimum düzeyde dökülme sağlar.
İnce telli kadınların bazıları kalın telli saçları olsun ister. Saç toniği saç tellerini kalınlaştırır. Kalınlaşan saç teli saçı daha dolgun hale getirir.
Saç toniğinin saç derisini rahatlatıcı özelliği de bulunmaktadır. Saç derisinin nefes almasını sağlayarak kişiyi rahatlatmaktadır.
Saçın sağlıklı olmasını engelleyen ölü deriyi dışarı atar.
Düzleştirici, maşa ve kurutma makinesi gibi yüksek ısı yayan, saça zararlı aletlerin saçta yaratacağı hasarları en aza indirir.
Saça dışarıdan bakıldığında bakımlı saç havası verir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık