Saça Maşa Nasıl Yapılır,Maşasız Bukle Nasıl Yapılır?

Nasıl Yapılır,Maşasız Bukle Nasıl Yapılır?

hakkında püf noktalarını ve dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz…

Maşa yaparken saçın mutlaka kuru olması gerekmektedir. Maşa yapmadan önce saça koruyucu sürülmelir.Maşanın ısı ayarı çok önemlidir. Maşanın teflon veya seramik maşa olması gerekir. Deriye çok fazla yaklaştırılmamalıdır. En fazla 40 saniye bekletilmelidir.

Maşa yapmaya saçın alt kısından başlanmalıdır. Bu şekilde dağılmamış olur. Elimizi, kulağımızı ve telimizi yakmamaya özen göstermemiz lazım.

Maşa ile çok fazla şekil yapılabilir. En ince ve en kalın şekiller yapılır. Çok ince dalga yapılması isteniyorsa saçın maşaya az alınması, eğer kalın dalgalar yapılması isteniyorsa saçın maşaya kalın olarak alınması gerekmektedir.

Saça maşa çok sık yapılması zararlıdır. Maşa önce ve sonrası için bakım ürünü kullanılmaldır. Çok sık maşa yapılması gerekiyorsa uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Eğer kendimiz evde yapmak durumundaysak öncesinde saçımız hakkında bir uzmandan yardım almalıyız.

masa_nasil_yapilirMaşasız Bukle Nasıl Yapılır?

Maşa, muhteşem bukleler için vazgeçilmez olarak gösterilse de bigudiler de dalgalı saçlara sahip olmanız için yeterlidir…

Maşa, çok yüksek sıcaklık kullanarak saça şekil verilmesini sağlar. Arada sırada kullanıldığında maşanın saça pek zararı yoktur. Ancak her gün önerilmemektedir.

Yüksek sıcaklık saç tellerini kırarak elektriklenmelere neden olabilir. Saçınız cansızlaşabilir ve dökülebilir.

Eskiden tek tip olan bigudiler artık pek çok çeşitte satılmaktadır. Oldukça pratik olan bu ürünler sayesinde kısa sürede muhteşem buklelere sahip olabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık