Saçlardaki Kepek için Doktor Tavsiyeleri ve Kepek Tedavisi

Saçlardaki Kepek için Doktor Tavsiyeleri ve

Kepek, baştaki ölü derinin belirgin şekilde pul pul dökülmesidir. Genellikle ufak bir problemdir ancak yine de can sıkıcı olabilir. Kafa derisinden genelde omza dökülen beyaz ve pul pul deri parçacıklarıdır.

Kepek, yağbezlerinin aşırı yağ üretiminden ya da mantar enfeksiyonundan kaynaklanır. Dermatit ve sedef kepeklenmeye yol açabilir.

Kepek için Doktor Tavsiyeleri ve Kepek Tedavisi

Düzenli biçimde kepek önleyici şampuanlar kullanmanıza rağmen, kafa deriniz tahriş oluyor ve deri kalın tabakalar halinde dökülüyorsa, boyun çizgisi boyunca sarımsı kabuklar ve kırmızılıklar oluşmuşsa. Bu durum, doktor tedavisi gerektiren olabilir.

Eczanede satılan şampuanları kullanmak çoğunlukla kepeği önlemeye yardımcı olabilir. Ciddi durumlarda, doktorunuz kortikosteroid krem önerebilir.

bitkisel-kepek-tedavisi ve Kepek Tedavisi için Bitkisel Çözüm

Kekik (Thymns, Origanıım sp.) ve biberiye (Rosmarinus sp.) kepekle baş etmede etkili olabilir. Bir fincan suyun içine bu bitkilerden herhangi birinden tepeleme iki çay kaşığı ekleyip kaynatın.

10 dakika boyunca demleyip süzün ve soğumaya bırakın. Hazırladığınız sıvıyı, kafa derinize masaj yaparak uygulayın ve bir süre durulamayın.

Çay ağacı (melaleuca viridifoUa) yağı ile kafa derinize masaj yapmak enfeksiyonu önlemekte yararlı olabilir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık