Sahte ve zararlı bitkilerden Şifa Bulayım Derken Hayatınızdan Olmayın

Sahte ve zararlı bitkilerden Şifa Bulayım Derken Hayatınızdan Olmayın

Ünlü ve başarılı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, “Şifa bulayım derken hayatınızdan olmayın” diyerek halkı sahte ve aslında faydadan çok zararı olan bitkisel ürünler konusunda uyardı.

Uzun senelerdir bitkisel tedavi yöntemleri üzerinde çalışan ve oldukça başarılı sonuçlara imza atan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bazı kesimlerin para kazanmak uğruna halkı yanlış bilgilendirdiğini hatta sahte ürünler ve faydasız, zararlı ürünler sattığını açıklayarak bu konuya dikkat çekti.

Çeşitli hastalıkların tedavisinde bitkisel ürünlere olan talebin giderek attığını belirten uzmanlar, bu durumu istismar eden kimilerinin sahte ürünler satarak, halkın sağlığıyla oynadığını bildirdi.

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu yaptığı açıklamada, son yıllarda bitkisel ürünlere olan talebin attığını belirterek, bir çok kişinin de şifalı bitkileri bilinçsizce satın aldığını söyledi.

ibrahim-saracogluBu durumun kimileri tarafından istismar edildiği uyarısında bulunan Prof. Dr. Saraçoğlu, son dönemde “yaban mersini” bitkisinin satışında insanların aldatıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Yaban mersini diye insanlara başka bitki satıyorlar. Gerçek yaban mersininin buruk bir tadı vardır. Bugün insanlar şişkinlikten bahseder. Yaban mersininden bir avuç tüketildiğinde ne şişkinlik ne de gaz problemi kalır. Ama insanlara yaban mersini diye, yabani ayı üzümünü tanıttılar. Bir de bunu satarken şeker hastalarına iyi geliyor diye reklamını yapıyorlar. Yabani ayı üzümünün yaban mersiniyle uzaktan yakından alakası yok ve bol şekerli. Şeker hastalığına da kesinlikle iyi gelmez aksine şeker hastalarına zararlı.”

Saraçoğlu, insanoğlunun artık doğayı ve doğal olanı aradığını belirterek, “Ama ne acıdır ki doğaya dönüş yapan insan 1960′lı yıllardaki o doğayı bulamıyor. Bugün tabiat insanoğluna karşı savaşan bir düşman haline geldi. Yani insan bunu kendi eliyle yaptı” diye konuştu.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Nebahat dedi ki:

    allah emeginizin karsiligini kat kat versin almanya

  2. bahar dedi ki:

    Uyarılarınızdan dolayı sayın Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim…

Yorum Yaz

Yukarı Çık