Sakarya ili Karasu ilçesi Kancalar Köyü

Sakarya ili Karasu ilçesi Kancalar Köyü
Sakarya ili Karasu ilçesine bağlı küçük ve şirin bir köydür. Geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayanır. Özellikle fındık tarımı en önemli geçim kaynağıdır. Köyümüzde içme suyu olarak şebeke suyu kullanılmasına rağmen, birçok su kaynağı bulunmaktadır.Özellikle çeşmeleriyle ünlüdür. Birçok çevre köy su ihtiyacını köyümüz çeşmelerinden sağlar.

Çam ormanlarının içinde yer alan “Soğuk Su Çeşmesi” buz gibi suyuyla karpuz çatlatacak kadar soğuk olup, iyi bir piknik alanı özelliğindedir. Ama köyün içinde yer alan ve “Koca Çeşme” adıyla anılan çeşme daha meşhurdur.

Köyümüz kuzeyinde Karadeniz’in, güneyinde ise Büyük Akgöl’ün eşsiz manzaralarına sahiptir. “Kurtbacağı” denilen ve köyün üst başında yer alan tepeden bu iki manzara aynı anda seyredilebilir.
Neler Yapılabilir?

Kancalar Köyü’ne yolunuz düşerse, Kurtbacağı’ndan Büyük Akgöl’ü seyretmeden, Kocaçeşme’den kana kana su içmeden, Şahin Devekuşu Çiftliği’ndeki devekuşlarını görmeden dönmeyin.
Ulaşım

Adapazarı Kuzey Terminali’nden ve Karasu Terminali’nden köyümüze minibüs seferleri vardır. Adapazarı’na uzaklığı 50 km, Karasu’ya uzaklığı 18 kmdir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık