Samsung Galaxy S4’ün teknik özellikleri artıları eksileri

Samsung Galaxy S4’ün teknik özellikleri artıları eksileri

Galaxy S4, Bir önceki modele göre yepyeni özelliklere sahip olan bu cihaz, akıllı telefon kullanımını bir üst seviyeye taşıyor.

Bunda cihazın dokuz farklı sensöre sahip olmasının büyük rolü var. Cihazın farklı bölgelerine yeleştirilmiş bu sensörler yakınlık, uzaklık, denge, basınç, ivme, ısı ve nem ölçmenin yanında, cihazın ekranına temas etmeden bile kontrol edilmesini sağlıyor.

Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi ve Samsung’a özel TouchWiz arayüzüyle gelen Galaxy S4’ün en ilgi çeken yanı, birbirinden farklı yeni özelliğe sahip olması. Piyasadaki yoğun rekabette öne çıkmak için ‘mutlaka bu da olmalı’ denilerek geliştirilmiş hissi veren bu özellikleri görünce merak etmeden duramıyoruz: Acaba bir sonraki modelde neler olacak?

İşte yenilikler:

Temassız kontrol: Ekran camına dokunmadan, sadece el ve göz hareketiyle Galaxy S4’ü kontrol edebiliyorsunuz. Göz hareketleriyle internet tarayıcısını aşağı veya yukarı hareket ettirmek veya el hareketiyle gelen aramaya cevap vermek mümkün.

Smart pause: Göz hareketlerinizi algılayan bu sistem, kafanızın bakış yönüne göre ekrandaki videoyu durduruyor veya kaldığı yerden oynatmaya devam ediyor.

Group play: Yakınınızdaki Galaxy S4 kullanıcılarıyla müzik, resim, dosya paylaşmanız veya birlikte oyun oynamanız mümkün.

Optik okuyucu: Çektiğiniz bir fotoğraf karesinde yazılı bilgileri metne dönüştürme ve hatta farklı dile çevirme özelliği sunuyor.

Samsung Galaxy S4 Smart health: Attığınız adımları hesaplayabilen bu özellik sayesinde günde ne kadar kalori yaktığınızı ve ne kadar mesafe aldığınızı görebiliyorsunuz.

Chat on: Diğer Galaxy S4 kullanıcılarıyla sesli ve görüntülü konuşma yapmak ve hatta ekran paylaşmak mümkün.

Ekran: Ekranı eldivenle de kullanabiliyorsunuz.

Sesli fotoğraf: Çektiğiniz fotoğrafa ses ekleyebiliyorsunuz.

Fotoğraf temizleme: Fotoğraf karesinde istenmeyen görüntüleri silebiliyorsunuz.

Çoklu pozlama: Farklı kareleri birleştirip tek bir fotoğrafa dönüştürebiliyorsunuz.

Kamera: Fotoğraf çekerken her iki kamerayı da kullanabiliyorsunuz.

Albüm: Fotoğraflarınızı albüme dönüştürebiliyorsunuz.

S4’ün teknik özellikleri:

2 adet 4 çekirdekli Exynos 5 Octa işlemci. Kalınlığı 7.9 milimetre, ağırlığı 130 gram. 4,99 inç genişliğinde Full HD AMOLED ekran, 13 MP ve 2 MP özelliğinde iki ayrı kamera, 2600mAH pil, 16-32 GB dahili hafıza seçeneği, 64 GB’a kadar genişletilebilir micro SD, Android Jelly Bean 4.2.2 işletim sistemi.

Eksileri: Galaxy S4 her ne kadar çok üstün özelliklere sahip olsa da, kısa süreli kullanımda göze çarpan bazı eksiklerinin olduğunu da not etmekte yarar var.

Cihazın arka kasasının plastikten yapılmış olması kullanıcıya verdiği ‘ucuzluk’ hissi nedeniyle olumsuz bir özellik.

Cihazda o kadar çok yeni özellik var ki, basit ihtiyaçları olan ortalama bir kullanıcı için bu durum dezavantaja dönüşebilir.

Cihazın hoparlör kalitesi Android piyasasındaki diğer rakibi olan HTC One kadar iyi değil.

Ne zaman satışa çıkıyor ve fiyatı ne olacak?

Bugünden itibaren satışa sunulan Galaxy S4’ün 16 GB’lık versiyonu 1.999 TL, 32 GB’lık versiyonu ise 2.099 TL olacak.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık