SEHPA BOYAMAK, DOLAP BOYAMAK, AHŞAP DOLABIN RENGİNİ DEĞİŞTİRMEK

, ,

Rengini değiştirmek veya boyamak istediğiniz ahşap sandık, sehpa, veya dolabınız varsa ilk dikkat etmeniz gereken şey eşyanızın daha önce hangi tür boya ile boyandığıdır.

Yağlı boya ise: Boya üzerinde pullanma, dökülme varsa zımparalayın. Yok ise direkt yağlı boya ile boyayabilirsiniz.

Yağlı boya çok kapatıcı olduğundan istediğiniz renge çevirmekte zorlanmazsınız. Başka bir cins boyaya çevirecekseniz boyayı tamamen kazımanız ve zımparalamanız gerekir. Boyayı 24 saat arayla 2 kat yapın.
Ahşap koruyucu ise: Zımpara atmadan aynı renkte ahşap koruyucu uygulayabilirsiniz. Rengi açık renge çevirecekseniz zımpara yapmanız gerekir. Yaklaşık 5 saat arayla iki kat yapın.

Vernikli ahşap koruyucu ise: Üzerine mutlaka ince bir zımpara yapılmalıdır. Tamamen kazımaya gerek yoktur. İki kat yapılır.

simli boyaKatlar arasında yaklaşık 15 saat beklenir. Yağlı boyaya çevrilecekse üzerindeki vernik tabakası zımparalanır.

Sadece vernik yapılacaksa: Yağlı boya üzerine vernik uygulanmaz. Ahşap koruyucu üzerine ya da ham ahşaba vernik yapılabilir. 1. kat uygulandıktan birkaç saat sonra 2.kat yapılır.

Sprey boya yapılacaksa: Yüzey yağlı boya veya vernik benzeri parlak bir boya ise ince bir zımpara daha iyi bir sonuç verir.

1 sprey boya markasına göre tek katta yaklaşık 1,5 ile 2 metrekare arası alan boyar.

Sprey boya uygulamaları mümkünse dış mekanda yapılmalı, çıkan gaz solunmamalı, kutu iyice çalkalandıktan sonra yaklaşık 15-20 cm mesafeden sıkılmalıdır. 15 dk. ara ile 2 kat yapılabilir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

SEHPA BOYAMAK, DOLAP BOYAMAK, AHŞAP DOLABIN RENGİNİ DEĞİŞTİRMEK Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık