Şevval Sam Resimleri Şevval Sam Biyografisi

Şevval Sam Resimleri Şevval Sam Biyografisi

Mesleği: Dizi Oyuncusu & Ses Sanatçısı & Reklam Yıldızı & Film Yıldızı
Doğum Yeri: İstanbul
Doğum Tarihi: 11 Kasım 1973

Şevval Sam İlk ve ortaokulu Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi ise İsov Yapı Meslek Lisesi’nde bitirdi. Şevval Üniversite’yi Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nde okudu. 1994 & 1996 yılları arasında Beşiktaş’ın eski futbolcusu Metin Tekin ile evli kaldı. Aynı zamanda ünlü şarkıcı Leman Samın kızı olan sanatçı; sade yaşamıyla dikkat çekerken, işi dışında kamera karşısında yer almaktan hoşlanmamaktadır.

Şevval Samın Filmleri:

Martılar ve İstanbul (Rolü: Dr. Pınar) 2002: Şevvalın ilk sinema filmi

Ziyaret (Kısa Film) 2004: Genç kadın psikiyatristine rüyasını anlatmaktadır ve rüyası gerçek gibidir. Genç kadın en çok bundan korkmaktadır… Gerçekle rüyayı karıştırmaktan.

Yaşamın Kıyısında (Rolü: Konuk Oyuncu) 2006: Bu filmde Şevval Sam ben seni sevduğumi adlı şarkısını seslendirdi.

Sen Olmak (Kısa Film) 2007: Engelli olduğu için eve kapanan bir kadın, eşini anlamak için onun tekerlekli sandalyesi ile şehrin sokaklarına düşen bir adam. Şevval Sam’ın da oynamış olduğu Yedincisi düzenlenen ve bu yılki konusu Engelliler olarak belirlenen 7. Ulusal Kısa Film Festivalinde Tayfur Aydın ın Sen Olmak adlı filmi en iyi film seçildi.

Şevval Samın Dizileri

Süper Baba (Rolü: Deniz – Derya) 1993 – 1998 (ATV): Çengelköy’de bir masal. Fiko, Deniz öğretmen ile yeni bir ilişkiye başlamaya çalışır. Ama hiç umduğu gibi olmaz.

Feride (Rolü: Feride) 1996 (STAR): Feride babasını idam ettiren hakim tarafından evlatlık olarak alınır. Evlatlık alındığını öğrenince hayatının dengesi bir an içinde değişir.

Aşkın Dağlarda Gezer (Rolü: Kajal) 1999 – 2000 (TGRT): İki düşman aşiretin ortasında yetişen bir aşkın öyküsü. Zal ve Kajal’ın mücadelesi.

Yıldızların Altında (Rolü: Türkan) 2002 (SHOW TV): Türkan sevdiği erkekten hamile kalır ama sevdiği erkek bunu bilmediği için Macaristan’a gider. Döndüğünde Türkan’ın zengin bir adam ile evlendiğini öğrenir. Halbuki yalandır.

Karaoğlan (Rolü: Ece Sultan) 2002 (KANAL D): Bu dizide konuk oyuncu olarak Ece Sultan’ı canlandırmıştır.

Gülbeyaz

Gülbeyaz (Rolü: Gülbeyaz) 2002 – 2003(KANAL D): 2 düşman ailenin torunları birbirine aşık olursa ne olur? Gülbeyaz ile Kadir’in kavuşma hikayeleri..

Müjgan Bey (Rolü: Müjgan – Müjdat) 2004 (SHOW TV): Müjgan istemediği bir adamla evlenmek zorundadır. Ailesini ve konağı kurtarmak ve hayatını rezil etmemek için çaba harcamaktadır. Birgün aklına müthiş bir fikir gelir, Müjdat

Çocuğun Var Derdin Var (Rolü: Zeynep) 2004 – 2005 (TGRT): 3 çocuklu bir anne sadece çocuklarıyla mı ilgilenir? Ya kocasınında çocuktan farkı yoksa!

Yinede Aşığım (Rolü: Ayşe) 2005 – 2006 (ATV):

Yaşanmış Şehir Hikayeleri (Rolü: Ece Yıldız) 2006 (KANAL D):

Derman (Rolü: Dr.Derman Özersoy) 2008 (Kanal D):
Resimlerin büyük halini görmek için üzerine tıklayın

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık