Şitaki mantarının mucizevi özellikleri

Şitaki mantarıJaponya ve Çin’de ‘düğün mantarı’ olarak da bilinen Şitaki mantarının mucizevi özellikleri

– Güçlü bir antioksidan olan ve pişirme sürecinde bozulmayan ergotionein maddesi bakımından oldukça zengin.

– İçindeki lentinan maddesinin Sarcoma-180 tipi kanser tedavisinde olumlu sonuç veriyor. Lentinan vücudun virüslere karşı mücadele etmesini sağlayan interferon üretimini uyarıyor.

– Lentinus edodes ise insan beslenmesi için gerekli bütün temel amino asitleri içeriyor. Ayrıca P, Fe ve Ca bakımından zengin içeriğiyle kemik ve diş gelişiminde önemli rol oynuyor.

– İçerdiği B1, B2 ve B12 vitaminleri gelişmeyi düzenlüyor, C vitaminiyse skorbit tedavisinde etkili. Az miktarda A ve E vitamini de içeren mantarın bünyesinde yüksek düzeyde bulunan ergosterol (provitamin D2) güneşte D vitaminine dönüşerek kemik ve kas gelişmesinde önemli bir rol oynuyor.

– Kan dolaşımını düzenliyor, beyin kanamalarının, damar sertliğinin önüne geçiyor; böbrek yetmezliğinin, yüksek tansiyonun önlenmesinde etkili.

– Antibakteriyal, antiviral özelliği var. Mide ve baş ağrılarına, hepatit B hastalığına, uykusuzluğu ve halsizliğe iyi geliyor.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar Nur Yılmaz dedi ki:

    Merhabalar Şitaki mantarını nereden alabiliriz yardımcı olabilirmisiniz buradan yada mailimden dönüş yaparsanız sevinirim teşekkürler

    1. birdunyabilgi birdunyabilgi dedi ki:

      Şitaki mantarını bulunduğunuz yerdeki aktarlardan alabilirsiniz,yinede bulmakta sıkıntı çekerseniz temin etme noktasında yardımcı oluruz

Yorum Yaz

Yukarı Çık