Siyatik İçin Bitkisel Kür Tarifleri

Siyatik İçin Bitkisel Kür Tarifleri

ANASON: 1-3 gr anason, 1 bar dak sirke ile yapılmış bal şerbeti ile içilir.

SARIMSAK: 1 miktar sarımsak ezilir, koyun sütü ile 5 dk kayna tılır, tereyağı konulup pişirilir. Balla macun yapılır, günde 2 ka şık yenir. Bu macun ağrıları gi dermede eşi bulunmaz bir ilaçtır. (Bu macunu kullanırken marul veya salatalık yenilmelidir, yoksa basur yapabilir).

SİNİR OTU YAPRAĞI: 1 bardak suya, 10-20 gr taze veya kuru yaprak konur, 10 dk bekletilir, günde 3 bardak içilir. Aynı miktarda 5-10 dk kaynatıla rak da kullanılabilir. Taze bitki sıkılır, suyu çıkarılır, günde 3-5 bardak içilir.

Tohumu ve kökleri de aynı maksatla kullanılır.

ÇUHA ÇİÇEĞİ KÖKÜ: 1 bardak suya, 4-6 gr ince kıyılmış kök, yaprak ve çiçek konur, 5 dk kaynatılır, günde 3 bardak içilir. Çuha çiçeği tohumu toz haline geti rilir, 15 gr aynı miktar kitre ile içilir.

ZENCEFİL: Siyah koçun kuyru ğundan bir miktar, çok küçük parçalar halinde doğranır, üzeri ne zencefil veya akırıkarha konu lur, bir müddet bekletilir, bundan 3 gün yenilir.

Gaz-Söktürücü-Bitkisel-ReçetelerKEREVİZ: Kereviz yumruları sı kılır, günde 1 bardak içilir.

Kereviz lapa haline getirilir, sıcak olarak ağrıyan yerlere bağlanır.

ÇEMEN: Çemen lapa haline getirilir, ağrıyan yerlere sarılır. günde 3 gr içilir.

LİMON: Limon kabuğu ile kayNatılıp içilir.

CEVİZ KABUĞU: Taze ceviz ka buğu (tof) ezilir, ağrıyan yere sarılır.

KANTARON: 1 kilo kaynar suya, 30 gr bitki konur, 10 dk bekletilir, çay gibi içilir, suyu ile lavman yapılır.

Kantaron, solucan otu, barut ağacı kabuğu, sedef otu aynı nis-bette karıştırılır, 1 bardak kaynar suya, 1 kaşık konur, 10 dk bekle tilir, günde 3 bardak içilir.

RAVEND: 1 bardak kaynar suya, 2 gr ravend konur, 10 dk bekletilir, günde 2-3 bardak içilir. Ra vend toz halinde 0,50-2 gr içilirse ishal yapar. 0,10 gr içilir ve bir müddet devam edilirse daha fay dalı olur. Nevraljik ağrılarda kul lanılan bitkiler kullanılır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık