SKANDAL….Başörtülü var diye salona girmediler!

Başörtülü var diye salona girmediler!
Diyarbakır’da İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy için düzenlenen anma töreninde başörtülü 2 bayanı gören askeri erkân törene katılmadı.
Vali Hüseyin Avni Mutlu ise konu ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.
Diyarbakır Valiliği ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ve İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un anıldığı törene 7. Kolordu Komutanlığı adına katılmak için gelen askeri erkân, salondaki başörtülü 2 bayanı görünce törene katılmayarak kültür merkezini terk etti.

Edinilen bilgiye göre; anma töreninin yapılacağı salonda tüm hazırlıklar tamamlanarak protokolün yerini alması beklendi. Protokol yerini almaya başlarken, törene katılmak için kültür sarayına gelen subaylar salona girmeden önce görevli askerleri salona gönderdi. Protokolün 3. arka sırasında başörtülü 2 bayanı gören görevli askerler, yetkililerden çıkarılmalarını rica etti. Bunun üzerine Diyarbakır Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Yıldızhan, bayanlara salonun üst arka tarafına geçmesini rica etti.

Bayanlar yerinden kalkarak gösterilen yere geçerken, askeri erkân salona girmeden binayı terk etti. Askerlerin protokoldeki koltukları anma töreni boyunca boş kaldı.

Törenin başlamasına 2 dakika kalan salona gelen Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, tüm olanlardan habersiz anma törenini izledi. Törende öğrencilerin okuduğu birbirinden güzel şiir ve kompozisyonlar büyük alkış aldı.

Şiirlerin ardından ünlü şair Akif’in hayatının anlatıldığı konferansı Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Öğretim görevlilerinden Doç. Dr. İdris Kadoğlu ile Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Uludağ verdi.

Salonda yerinden kaldırılan başörtülü bayanın konferans veren Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. İdris Kadoğlu’nun eşi olduğu ve çocuğuyla birlikte konferansı dinlemeye geldiği öğrenildi.

Kadoğlu, yaşananlardan haberinin olmadığını söyledi. (CİHAN)

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. ÖMER DÖNMEZ ÖMER DÖNMEZ dedi ki:

  ergenekon 1-2 kalkıyor yolcu kalmasın
  bunlar silivriye giderken yollarını şaşırmışlar galba.içeride zekeriya öz ü göremedikleri için üzgünlerinden girmemişlerdir.alıverin silivriye bunlarıda huysuzluklarını yolsuzluklarını öğrenverin bunların.samanyoluhabere teşekkür.bunlarıda bir araştırıverin.

 2. Avatar tekin dedi ki:

  dogruyu görsünler
  O BAŞ ÖRTÜLÜ KARDEŞLERİMİZİN DEDELERİDE ÇANAKKALEDE VE BİRİNCİ DÜNYA ŞAVAŞINDA ŞAVAŞTILAR …
  BÜ ÜLKEDE BAZI PAŞALARIN ERGONOKONDA NE YAPTIKLARINI GÖRÜYORLARDIR O ZAMAN ONLARADA TEPKİ GÖSTERDİLERMİ…

 3. fatih fatih dedi ki:

  tü size
  zaten bunların m.akifin yanında neişi var hani akif diyor ya kimi hindu kimi yamyam kimi bilmem nebela işte bunlar obelalardan bir kısmı bunlarda ergenekonun dışardaki temsilcileri.bunlarada bir el atlıverse neler çıkar neler .

 4. Avatar ASKER dedi ki:

  ASKER
  BİLDİĞİM KADARIYLA BU TÖREN DEVLET DAİRESİ DIŞINDA DÜZENLENDİ. ACABA NİYE ASKERİYE ORAYI TERKETTİ? ARTIK BUNLARIN YAPTIĞI LAİKLİK FİLAN DEĞİL BUNLAR DÜPEDÜZ ALLAH’A SAVAŞ İLAN ETMİŞLER. YAZIKLAR OLSUN BEE. BEN BU ZİHNİYETİN EMRİNDE Mİ ASKERLİK GÖREVİNİ YAPACAĞIM.VAY BENİM HALİME.

 5. Avatar hakan dedi ki:

  isabet olmus
  canakkale ruhuna sahip olmayan askerlerin askerlikle ne isi var. milletti sevmeyen askerlerin milletin sairi m. akif ersoy u anma töreninde ne isi var. onun icin askerlerin cikip gitmeleri isabet olmus. böyle asker istemiyoruz. asker dedigin en kötüsü hilmi özkök gibi olmali.

Yorum Yaz

Yukarı Çık