Sözlüme tesettüre girmesi için neler anlatabilirim?

Sözlüme tesettüre girmesi için neler anlatabilirim?

Sözlüme tesettüre girmesi için neler anlatabilirim?
Ona açık giyinmenin günahını, daha kapalı giyinmesi ya da isterse kapanması konusunda bilgi vereceğim ayetler falan var mı?
Zorlamak istemiyorum, keşfetsin istiyorum…

Kur’an-ı Kerîm’de gözlerin haramdan korunması hakkında şöyle buyurulur:

“(Ey Muhammed!) mümin erkeklere söyle, gözlerini zinadan sakınsınlar, ırzlarını ve namuslarını korusunlar. Böyle davranmak onlar için daha temiz ve daha hayırlıdır. Şüphesiz ki Allah yaptıklarınızdan haberdardır. (Ey Muhammed!) Mümin kadınlara söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını ve namuslarını korusunlar. Görünmesi kaçınılmaz olanlar dışında ziynetlerini göstermesinler…” (Nur, 24/30-31).

Kadının karşı cinsin, kötü amaçlı bakışlarından korunması için önemli bir tedbir de onun yüzü, elleri ve ayakları dışında kalan yerlerinin, yabancı erkeklere karşı örtülmesidir. Âyetlerde şöyle buyurulur:

“Mümin kadınlar söyle,… baş örtülerini yanlarına sarkıtsınlar…” (Nur, 24/31)

“Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin hanımlarına söyle. Her hangi bir ihtiyaç için dışarıya çıkarken, dış örtülerini üzerlerine alıp örtünsünler. Bu, onların başkaları tarafından tanınıp rahatsız edilmemeleri için daha uygundur. Allah çok mağfiret edici ve çok merhametlidir.” (Ahzab, 33/59).

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık