DOLAR: 2.61 TL
EURO: 2.83 TL

Spiral Takılması Sonrası Yaşanan Kanama ve Ağrılar

Spiral Takılması Sonrası Yaşanan Kanama ve Ağrılar

Birçok kadında spiral takıldıktan sonraki ilk birkaç ayda, ayhalinde miktar ve süre bakımından artma olur.

Bazı kadınlarda âdet süresi geçici olarak azalır, yirmi sekiz günlük olan dönem birkaç ay için, örneğin, yirmi altı güne iner.

Bazılarındaysa, aletin takılmasından hemen sonra, ayhalleri arasında kanama olur. Ayhali ya da ayhalleri arasında olsun, kanama artması alet takılmasında rastlanan bir durum olduğu için hafif bir kansızlık meydana gelebileceğini kadın bilmelidir.

Bu nedenle demirli bir ilaç alması yararlı olabilir.Spiralin takılmasından sonraki birkaç ay âdetlerde rahim kramplarının artması, ender görülen bir durum değildir.

Rahim bu aletin varlığına alıştıkça, bu kramplar genellikle yatışır.

Bununla birlikte kanama ve ağrı gibi nedenlerle kadınların onda biri ilk yıl içinde bunu çıkarmaktadırlar.

O takdirde etkili başka korunma yöntemleri aranır, kadının vücudu bu aleti kaldırmıyorsa, kahramanlık edip sonuna dek diretmesine gerek yoktur.

Spiral rahime yerleştirildikten dörtle altı hafta sonra hala rahatsızlık veriyorsa, ya bunu kullanamayacak olan onda bir kişisinizdir ya da sizin için yanlış olan tipteki spirali kullanıyorsunuz demektir.

Böyle bir durumda spiralin çıkarılmasını isteyin.

Sponsorlu bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık
Önceki yazıyı okuyun:
Spiralin Atılması İşlemi

Spiralin Atılması İşlemi Spiral rahim içinde yabancı bir cisimdir ve krampların artması (rahim kasılmalarının artması) rahimin bu yabancı cisimden kurtulma...

Kapat