Strese iyi gelen doğal sakinleştirici bitki çayları

Strese iyi gelen doğal sakinleştirici bitki çayları

Günümüzde her 4 insandan birinde görülen fiziksel rahatsızlıkların temel nedeni olan stresi, bu mucizevi bitkiler ile yenebilirsiniz.

Büyük kentlerde yaşam her geçen gün daha da zorlaşıyor. İş, trafik, yaşam koşulları, ailene karşı sorumlukların derken bazı insan kendini bir çıkmazın içinde zannedebiliyor, işte bu tip durumlarda eğer ki önlem alınmazsa kişinin içinde yaşadığı bu sıkıntılar bir dağ oluyor ve sorunu çözmek zorlaşıyor.

Hayatın içerisinde var olan bu sıkıntılarla başa çıkabilmek için bağışıklık sisteminizin ve vücuttaki belli vitamin ve mineral seviyelerinizin normal değerlerde olması gerekiyor. Bu durumda düzenli ve sağlıklı beslenmenin çok önemli olduğu unutulmamalıdır.

Yemek yemek bir çözüm değil

, , çeken kişilerin genellikle mutsuz bulundukları ortamdan kaçmak, uzaklaşmak veya (endorfin hormonunun salgılanmasını sağlayan yiyecekleri tüketerek) mutlu olmak için aşırı ve kontrolsüz yemek yeme isteği duyarlar. Bu da kişileri fazla kilo alımı olarak geri döner.

stresGünlük stresinizden birazcık olsun uzaklaşmak, kafanızdaki problemin de daha da ileriye gitmesini önlemek için İstanbul Florence Nightingale Hastanesi , bazı besinlerin ve bitkilerden yapılan çayların doğal sakinleştirici etkisi gösterdiğini söylüyor.

İşte o bitkiler…

Papatya çayı: Günlük stresinizden kurtulmak için akşam yemekten sonra 1 fincan papatya çayı içebilirsiniz. Kendinizi daha rahat hissedip, gece uykuya dalmakta zorlanmazsınız.

, , , , brokoli: Nitrat bu besinlerin en önemli özelliği kan akışını hızlandırarak, vücuttaki yorgunluk hissinin atılımını sağlamalarıdır. Haftada 1 -2 defa bu sebzeleri kullanarak kendinize yorgunluğu giderici, enerji verici çorba yapabilirsiniz.

Kedi otu, , , : Piyasada çay formunda tek tek veya karışım halinde bulunan bu bitkileri yatmadan 1 saat önce tüketebilirsiniz. Bu bitkilerin özelliği yatıştırıcı ve sakinlik verici nitelikte olmalarıdır. İçerdiği kimyasal bileşenler yüzünden beyninize sinyal vererek, endorfin salgılamasını sağlar. Böylece kısa zaman içerisinde rahatlar ve stresten kurtulursunuz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık