DOLAR: 2.90 TL
EURO: 3.29 TL

Ahmet Maranki Tansiyona iyi gelen bitkiler

Tansiyona iyi gelen bitkiler

Kan basıncına tansiyon denir. Kalp kasıldığı sırada belli miktarda kanı atardamarlara pompalar. Bu sırada kan asıncı yüksek seviyeye çıkar. Buna yüksek tansiyon () denir. Kalbin iki kasılışı arasındaki geçen zaman kan basıncı düşük seviyeye iner buna da denir.

Tansiyon yaşa, bünyeye, ölçüldüğü andaki sinirlilik durumuna göre farklılıklar gösterebilir. Devamlı olarak önemli bir hastalığın göstergesi olabilir. Bu nedenle vakit kaybetmeden doktora başvurmak gerekir. Geçici olarak tansiyon düşüklüğünde tuzlu yapılıp içilmesi, yoksa suya karıştırılıp içilmesi tavsiye edilir. Yüksek tansiyonda (hiper tansiyon) ise normal seviyeye indirmek için şu bitkisel tedavi yöntemleri kullanılır.

4 bardak suya 20 gr. çilek kökü konur, haşlandıktan sonra süzlür.Günde 3 kere birer kahve fincanı içilir.
4 bardak suya 10 gr. konur, 10 dk. kaynatılıp günde 3 kere içilir.
4 bardak suya 2 bardağı dolusu konur 15 dk. kaynatılır süzülür. suyuna 2 çay bardağı dolusu toz şeker konulup karıştırılır günde 3 kera bir çay bardağı ölçüsünde içilir.
5 tane kabukları soyulmadan ince ince dilimlenir üzerine 4 bardak su konur, 15 dak kaynatılıp süzülür. Günde 2 kere birer su bardağı içilir.
4 bardak suya 2 tutam konur. 15 dk. kaynatılır. Günde 3 kere birer kahve fincanı içilir.
4 bardak suya 5 gr. konur. 10 dk. kaynatıldıktan sonra günde bir kere bir çorba kaşığı içilir.

Sponsorlu bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık
Önceki yazıyı okuyun:
Mimik kasları

Mimik kasları Yüze yapılan masaj, yüze yorgun ve sıkıntılı ifade veren yüz adalelerinin gerginliğini gidererek, kırışmayı azaltır. Masaj ve yüz...

Kapat