TELEFONLARA OYUN NASIL YÜKLENİR?, ÇİN MALI TELEFONLARDA OYUN OYNANIR MI?

,

Eski telefonlar hariç neredeyse bütün telefonlara oyun ve program yükleyebilirsiniz. Bilmeniz gereken telefonunuzun işletim sistemi ya da versiyonu.

Bunu biliyorsanız tek yapmanız gereken oyunu ya da programınızı telefonunuzun içine attıktan sonra dosya yöneticisi ile kurmanız.

Telefonunuzun bütün özelliklerini ve işletim sistemini kitapcığından, telefonun kendi sitesinden ya da telefon satışı yapan sitelerden öğrenebilirsiniz. Bunu bir kenara not ettikten sonra artık işletim sistemi ve versiyonunuza göre oyun arayabilirsiniz.

Telefonunuz javayı destekliyorsa şanslısınız çünkü işletim sistemi ya da versiyon derdiniz yok. Java da dikkat etmeniz gereken telefonunuzun ekran çözünürlüğü. Javanın telefonla uyumlu çalışabilmesi için ekran çözünürlüğünüze göre oyun şeçmelisiniz.

Örneğin bir Nokia6600 telefonunuz var. Bunun ekran çözünüzlüğü 208×176 dır. Oyun buna göre seçilir. Zaten java oyunlarında çözünürlük bilgisi verilir.

Telefonunuz da java için bir diğer sorun ise telefonunuzun işlemcisidir. Java uygulamalarının telefonunuzda sorunsuz ve hızlı çalışabilmesi için telefonun işlemcisinin kötü olmaması gerekir.

Markalı telefonlarda genellikle sorun yaşamazsınız ama çin malı ucuz telefonların çoğu java desteklemesine rağmen işlemcileri zayıf olduğundan oyunlarda ferformans vermez. Oyununuz ya hiç çalışmaz ya da yavaş çalışır bu telefonun işlemcisine bağlıdır.

Son bir bilgi olarak: Oyun ve programları telefonunuzdan kaldırdığınızda küçük dosya parçacıkları bırakırlar bunlar zamanla hem yer kaplar hem de telefonun yavaşlamasına neden olabilir. Bir dosya yöneticisi programı ile sistem/apps içindeki gereksiz dosyaları kendiniz silebilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık