TELSİZ TELEFON NASIL ALINIR

TELSİZ TELEFON NASIL ALINIR

Yeni teknolojiler sayesinde bir çok özellik eklenmiş hayatı size kolaylaştıran bu telefonlardan almak istiyorsanız size rehberlik edecek bazı temel ve işlevsel özelliklerini bilmenizde fayda var.

Telsiz telefonlar Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafından belirlenen çeşitli radyo frekansları ile çalışırlar.

Bu frekanslar 900MHz, 2.4GHz, 5.8GHz ve DECT 6.0 frekanslarıdır ve iletişiminizin kalitesini ve mesafesini belirler.

900 MHz

Şu anda kablosuz telefonlarda en yaygın frekanslardan biridir. 900MHz kullanan telefonlar diğer frekanslara göre daha geniş kapsama alanı sunabilir.

Ancak, 900MHz frekansı bebek monitörleri ve diğer 900MHz kablosuz telefonlarla karışıp parazite yol açabilir. Radyo tarayıcıları da kolayca bu frekansı izleyip sesinizi alabilir.

2.4 GHz

2,4 GHz telefonlar ise 900MHz frekansını kullanan telefonlara göre daha net bir ses ve güvenli bir kullanım imkânı sunar. Bu frekansda ise mikrodalga fırınlar ve kablosuz ağ (wi-fi) (kablosuz internet, kablosuz yazıcılar v.b.) cihazları sinyalinizde bazı parazitlere yol açabilir.

5.8 GHz

En gelişmiş telsiz telefonlarda 5.8GHz kullanılır. Telefonlarda yeni bir açık frekans kullanır ve bu frekansa müdehale şansı çok azdır. Bu frekansı kullanan telefonlara kablosuz ağ cihazlarının sinyalleri karışamaz.

DECT 6.0

DECT 6.0 1.9GHz frekansında çalışıyor. Bazı ülkelerde yeni kullanılmaya başlamasına rağmen avrupa ülkelerinde yıllardır bu frekans kullanılıyor. Bu frekansda ses netliği ve güvenli konuşma arttırılabilir. Kablosuz ağlara dost Wifi bu teknoloji kolayca evlere ve internet servislerine entegre edilebilir. Çünkü 1,9 frekansı sadece kablosuz telefonlara özel, özgür bir iletişim kanalı oluyor.

Sonuç olarak geniş kullanım mesafesi, ses kalitesi ve güvenli bir konuşma için öncelik sırasına göre size
1 Dect 6.0,
2 5.8Ghz
3 2.4Ghz
4 900Mhz frekanlarını kullanan telefonları tavsiye ediyoruz. Zaten satış fiyatları da kullandıkları bu frekanslara göre ve cihazın diğer kolaylık sağlayan teknik özeliklerine göre değişiyor.

Bir telsiz telefondan bekleyebileceğiniz diğer özellikler:

Analog veya kablosuz (Wifi) sinyali kullanmayan bir sistem.
Ahize kullanmadan da kanuşabileceğiniz bir özellik. Hands Free
Telesekreter ve kayıt servisi.
Kısa mesaj alıp gönderebilecek bir telefon. SMS
Telsiz telefonlarda ortalama konuşma süresi 5 ile 10 saat arasında değişir. Bataryası uzun ömürlü olan ve şarj seviyesi düştüğünde sinyal veren bir model.
Birçok ahize kullanmayı destekleyen bir telsiz telefon büyük ve çok odalı evlerde odalar arası iletişimi de sağlayabilir.
Aynı telefonda iki farklı telefon numarasını destekleyen bir model de sizin için faydalı olabilir.
Ahizede lcd ekran da önemlidir. Telefonunuzun rehberini, arayan kimliğini, pilin durumunu ya da ne kadar süre konuştuğunuzu gösteren yararlı bilgiler bu ekranda görüntülenir.
Arayanın numarasını gösterme özelliği. Caller id
Bazı yeni modeller bluetooth bağlantısını destekliyor. Bluetooth kulaklıları da sizin için faylalı olabilir.
Arama bekletme, telesekreter, dahili mikrofon, hızlı arama, saat, alarm gibi bir çok özelliği içinde barındıran lcd ekranlı, çok hatlı bir ana istasyona sahip kablosuz telefon seti de alabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık