Windows 10’un özellikleri nelerdir

Windows 10’un özellikleri nelerdir

Windows 8.1 ve Windows 7 Service Pack 1 kullanıcıları 1 yıl boyunca Windows 10’u ücretsiz olarak cihazlarına indirebilir. Bunun için kullanıcıların online rezervasyon yapması gerekiyor.

Cortana adlı dijital asistan, ses komutları yardımıyla, kullanıcıların doğru bilgiyi doğru zamanda bulmasını sağlayacak. Şimdilik İngilizce ve Çince gibi farklı dilleri anlayan Cortana’ya Türkçe desteğin gelmesi için çalışmalar hızla devam ediyor.

Microsoft Edge adlı yeni internet tarayıcısı hızlı bir şekilde web’de arama, okuma, sayfa üzerine not alma ve paylaşma imkanı sağlıyor. Bir Windows klasiği olan başlat menüsü, geri dönüyor.

Süreklilik modu (Continuum) sayesinde dokunmatik ve masaüstü cihazlar arasında kolayca geçiş yapıp, aynı uygulamaya farklı cihazlardan devam edilebiliyor.

XBox oyunları Windows 10 yüklü PC’lerde oynanabiliyor.

Antivirüs yazılımı Windows Defender ücretsiz koruma sağlıyor. Smart Screen uygulaması e-dolandırıcılık sitelerini engelliyor. Device Card sadece önceden izin verilen uygulamaların çalışmasına izin verip antivirüs ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Windows Hello özelliği şifre kullanılmadan biyometik yöntemlerle güvenli bir oturum açma imkanı sağlıyor.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık