windows 7 ultimate ürün anahtarı 2011,windows 7 aktivasyon

ultimate ürün anahtarı 2011, aktivasyon

Ürün etkinleştirmeyi nasıl atlatıyorlar?

Bu yılın başlarında Dell, HP, Lenovo ve MSI bilgisayarlarda çalışan bir OEM , bir Çin forumunda paylaşılmıştı. Windows Genuine Advantage kontrolünü atlatarak birden çok bilgisayarda aynı anahtarı kullanmak da mümkündü.

Bu yeni hack, sppcompai.dll’yi bypass ederek ürün aktivasyon ve lisanslama uygulamaları olan Windows Activation Technologies (WAT), Software Protection Platform (SPP) ve Software Licensing Client (SLC) teknolojilerini atlatıyor.

Hackerlar sistemin kayıtlı olmadığını ya da deneme sürümünün sona erdiğini belirten uyarıları da kapatıyor. Bu crack’in sorumlusu olarak gösterilen hata ise, Microsoft’un kullanıcılara hata yapmaları durumunda detayları girebilmeleri için pek çok imkan sunması oluyor.

Kullanıcıların hatalı uyarılarla karşılaşmaması ve mağdur olmaması için tasarlanan aktivasyon mekanizması bu şekilde korsan kullanıma imkan tanıyan bir açık haline geliyor.

Digital Life’ın aktardığına göre bu hack ile her iki işletim sistemini de ürün etkinleştirme anahtarına gerek kalmadan kullanmak mümkün.

Bu crack, Windows Vista’dakine benzer bir şekilde çalışıyor. Vista’daki crack de Microsoft güncellemesiyle ortadan kaldırılana kadar korsanlar arasında yaygın kullanım bulmuştu.

Konuyla ilgili olarak konuşan Microsoft sözcüsü “Durumun farkındayız ve bu sorunu çözmek için halihazırda çalışıyoruz” dedi. Ayrıca şirket, kullanıcılara kopya Windows kullanımından kaçınmalarını, satın aldıkları ürünlerin de orijinal olup olmadığını kontrol etmelerini istedi. Korsan yazılımın zararlı yazılım içerebileceğini de hatırlatmayı ihmal etmediler.

Bilgi için: Microsoft

Telefon: (212) 258 59 98

CHIP Online

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık