WNV Zeka Testi Soruları,WNV Zeka Testi nedir

Soruları

WNV (Wechsler Nonverbal Yetenek) testi nedir?

Bu test daha önce yapılan wisc-r testiyle benzerlik göstermekte olup wisc-r zeka testine göre daha geniş bir yaş aralığına sahip ve sözsüz test olarak geçmektedir. Wisc-r zeka testinin zaman olarak eski bir test olması nedeniyle Wechsler Nonverbal Yetenek (WNV) testi Türkiye şartlarına uyarlanarak standardizasyonu yapılmıştır.

Testin içeriği ve test esnasında ne gibi sorularla karşılaşıldığı merak uyandırsa da hem etik hem de hukuki açıdan içeriğe ulaşmak mümkün değildir. Kaldı ki tıpkı wiscr zeka testindeki söylediklerimizin arkasındayız. Bu bir sınav uygulaması olmadığından çalışarak zeka düzeyi yükseltilmez.

Eğer kendinizin yahut çocuğunuz üstün yetenekli olduğunu düşünüyorsanız sınava hazırlanır gibi test içeriğini arayıp hazırlanmak yerine kendinizi doğal sürece bırakmanızı tavsiye ederiz. Eğer çocuğunuzun IQ seviyenizde bir farklılık olduğunu düşünüyorsanız bu yapılacak çalışma ile belirlenecektir.

Yoksa ders çalışarak sadece çalışkan bir öğrenci ve bilgi seviyesi yüksek biri olabilirsiniz. Unutmayın zeka(akıcı zeka) sonradan kazanılmaz. Doğuştan bir üstünlük varsa ve uygun şartlar altında zaten meydana çıkacaktır.

Testin bir tam sürüm 45 dakika içinde verilebilir; kısa versiyon 20 dakika içinde tamamlanabilir.

Beceri Wechsler Sözsüz Ölçeği (BNV Testi) David Wechsler ve Jack Naglieri tarafından geliştirilen bilişsel yetenekleri testtir. Genellikle dil ve kültürel açıdan farklı toplumlarda gelen yetenekli çocukları tanımlamak için kullanılır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık