WordPress Splash Image eklentisi

WordPress sitenizin açılışına, site görünürlüğünün önünde reklam, resim, video, yazı, link göstermek isterseniz eklentisi tam size göre.

Bu eklenti sayesinde sitenizin açılışında reklam yayınayabilirsiniz. Facebook’da beğen linki yayınlayabilirsiniz. Hoşgeldin mesajı yazabilir, video görüntüleyebilirsiniz.

EKLENTİYİ İNDİR

Site açılışında görüntülediğiniz yazı, resim yada videoyu ziyaretçinizin tıklamasını zorunlu kılabilirsiniz. Yada tıklamasa da olur dersiniz ve reklam çerçevenizin sağ üst köşesine X butonu koyabilirsiniz.

Aynı zamanda reklam çerçevenizin görüntülenme zamanını ayarlayabilirsiniz ve sizin belirlediğiniz zaman sonunda kaybolmasını sağlayabilirsiniz.

Eklentiyi indirip Pulings klasörüne aktardıktan sonra Eklentiler bölümünden aktif edin ve ayarlar bölümünden içeriği ayarlayın.

Ayarlar bölümü


Splash image activated kutucuğunu işaretlerseniz reklam çerçeveniz aktif olur.

Test mode activated kutucuğunu işaretlerseniz sitenizin her sayfasında reklam kutunuz görüntülenir. Eğer işaretlemezseniz reklam kutusu ziyaretçiye sadece bir defa görünür.

Reklamı kapattıktan sonra yada reklam üzerine tıkladıktan sonra diğer sayfalarda tekrar görüntülenmez. Ziyaretçilerinizi sıkmamak için bu kutucuğu işaretlememenizi öneririm.


Splash image eklentisi ile Picture, video ve html olmak üzere üç değişik yoldan reklam ekleyebilirsiniz.

Picture bölümünde resminizin yolunu belirterek (picture url) tıklandığında açılmasını istediğiniz sayfanın linkini (picture link url) ekleyerek reklamınızı oluşturabilirsiniz. Picture link target seçeneği ile linkinizin aynı sayfada mı farklı sayfada mı açılacağını belirleyebilirsiniz.


Video bölümü ile Youtube, Yahoo video, Dailymotion, Metacafe sitelerindeki bir videonun linkini yazarak yayınlayabilir, yada flv formatında bir video yükleyebilirsiniz.

Html bölümü ile kodlar yardımı ile sitenizin Facebook sayfasını beğenme linkini ekleyebilir, reklam sitelerinin kodlarını ekleyebilirsizin. Html ile sitenize ekleyebildiğiniz ne varsa burada oluşturabilirisiniz.

Splash Image eklentisinin diğer ayarları;

Close esc function özelliği seçili ise ziyaretçiniz reklam alanı dışındaki sitenizin herhangi bir bölümüne tıklarsa reklamınızın kapanmasını ve sitenizin tam görünür olmasını sağlayabilirsiniz.

Hide özelliği ile reklam kutunuzun sağ üst köşesine X butonu koyabilir ve ziyaretçinizin reklama tıklamadan reklamı kapatabilmesini sağlayabilirsiniz.

Splash height ve width bölümleri ile reklam kutunuzun boyutunu ayarlayabilirisiniz.

Background color seçeneği ile reklamınızın arka plan rengini belirleyebilirsiniz.

Background opacity bölümü ile reklam arkasındaki sitenizin görünürlüğünü karartabilirsiniz. Yani reklamınızı öne çıkartabilirsiniz.

Start date ve End date seçenekleri ile reklamınızın başlama ve bitiş tarihlerini belirleyebilirsiniz.

Display time seçeneği ile reklamın görüntüleneceği saniyeyi ayarlayabilirsiniz.

Alıntıdır

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar BERAT BALKI dedi ki:

    teşekkür ederim ama eklentiyi yükledim fakat “” bu kodu yapıştırmanız gerekiyor aktif olabilmesi için.bunu hangi dosyaya yapıştıracağım acaba?

Yorum Yaz

Yukarı Çık