Work And Travel İle Ne Kadar Para Kazanılır

İle Ne Kadar Para Kazanılır

Work and travel ile birlikte Amerika’da birçok şehirde çalışma imkanına sahip olunabilmektedir. Amerika’da çalışma iznine sahip olan öğrenciler için work and travel zahmetli fakat bir o kadar da faydalı bir iştir.

Work and travel esasında çok fazla para kazanma imkanı sunan işler bulundurmamaktadır. Bunun nedeni work and travel sürecinde bulunan kişilerin yeme, içme ve konaklama masraflarının kendisine ait olmasıdır. Amerika’da çalışılan süre içerisinde bir kişi haftalık olarak ortalama 32-40 saat arasında çalışmaktadır. Kazanç olarak ise günlük ücret ortalama 7-11 USD arasında değişmektedir.

Work and travel kapsamında en kazançlı iş Alaska’da bulunan balık işlerinde çalışmak olarak değerlendirilebilir. Fakat Amerikan hükümetinin aldığı kararla yabancı kişilerin Alaska’da çalışması yasaklanmıştır. Bu durum da work and travel ile para kazanma olasılığını düşürmektedir.

Work and travel sürecinde para kazanmaya etki eden bir diğer unsur da bulunulan eyalettdir. Son zamanlarda özellikle öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen eyaletler Utah- Colarado – Wyoming ve Arizona’dır. Bu eyaletlerde çok sayıda milli park ve işletme bulunmaktadır. Bahsedilen eyaletlerde konaklama ücretlerinin düşük olması kazanılan ücretin biriktirilmesi anlamına gelmektedir. Bu eyalatlerin diğer eyaletlere göre sakin bir yapıda olması ve para harcanacak aktivilerin çok az sayıda olması para biriktirme konusunda bir fırsat olarak değerlendirilebilmektedir.

Work and travelda kişilerin bulundukları işleri severek yapması oldukça önemlidir. Dünyanın pek çok noktasından insanı bir arada bulunduran work and travel sürecinde dil bakımından ilk zamanlarda zorlanmak son derece normaldir. Work and travel kişilere çok yüksek bir kazanç vadetmemektedir. Bu nedenle kişilerin beklentileri de buna göre belirlenmelidir.

Work and travel işlerinde turistik işletmelerde yer almak sosyallik açısından kişilere daha faydalı olabilmektedir. Bu yerlerin diğer eyaletlere göre pahalı olması para biriktirme konusunda kişilerin zorlanmasına neden olmaktadır.

oldukça önemlidir. İş düzeninda yaşanılan sorunlar işten uzaklaştırılmaya kadar gidebilmektedir. Hoş vakit geçirmek ve kişisel gelişime katkıda bulunmak için work and travel çok önemli bir fırsattır. Eğlence ve sosyalleşme iş yaşantısını bir parçası olarak görülmelidir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Work And Travel İle Ne Kadar Para Kazanılır Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık