Yangın sigortası şartları nelerdir

e_sigorta_kullanici_koduYangın sigortası şartları nelerdir

Yangın Sigortacılığı, günlük yaşamda çok geniş bir uygulama alanı bulur. Gerçekten de, bu sigortacılık dalında, çok küçük bina ve muhteviyatından, değeri trilyonları bulan büyük tesis ve işletmelere kadar birçok riziko teminat altına alınabilmektedir.

Yangın sigortalarında, sigortalı, mal sahibi olabildiği gibi, ipotek alacaklısı-borçlusu, emanetçi (yediemin), kiracı vb. de olabilir.

Yangın sigortası özel veya ticari amaçla kullanılan her türden bina ve muhteviyatı, kendiliğinden meydana gelen yangın, infilak ile bunlardan kaynaklanan buhar, hararet, duman gibi tehlikelerin neden olduğu fiziki hasarlara karşı teminat altına alan sigortadır.

Ayrıca, meydana gelmiş olan yangını söndürmek, dolayısıyla muhtemel hasarı azaltmak amacıyla, su veya başka bir kimyevi madde ile yapılan müdahalelerin sonucunda ortaya çıkan fiziki hasarlar da, bu sigortanın kapsamına dâhildir.

Bu ders notlarının amacı, yangın sigortası konusunda müşteriyi ikna edebilmeyi ve müşteriye uygun yangın sigorta poliçesinin bedelini hesaplayabilmeyi öğretebilmektir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık