YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu na yol göründü sonunda

YARSAV Başkanı na yol göründü sonunda

YARSAV’ın 21. Olağan Genel Kurulu’nda, YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu yönetim kurulu listesine seçilemedi.

Seçimde, YARSAV’ın 13 kişilik yönetim kurulu asil üyeleri ile 5 kişilik denetim kurulu asil üyeleri ve yedek üyelerinin seçimi tamamlandı.

YARSAV 2. Olağan Genel Kurulu, Türkiye Barolar Birliği Konferans Salonunda yapıldı.

Yönetim kurulu asil üyeliği için 15 kişilik çarşaf liste ile seçime gidildi. Delegelerin, çarşaf liste üzerinde iki adayın isimlerinin üzerini çizerek 13 kişiyi belirlemeleri istendi.

Yapılan seçimde 441 oy kullandı, 3 delegenin oyu geçersiz sayıldı. Ömer Faruk Eminağaoğlu geçerli oyların 195’ini alarak liste dışı kaldı. Listeye sonradan eklenen Aydın Tezcan da 247 oyla liste dışında bırakıldı.

YARSAV Yönetim Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: ”, Remzi Özdemir, Kazım Dağdeviren, , , Mehmet Ruşen Gültekin, , , , , , .”

Seçim sonucuna delegelerden biri itiraz ederek divan kuruluna dilekçe verdi. Divan Başkanı Mahir Ersin Germeç, seçim tasnif kurulunun oyları açıkça sayıp değerlendirdiğini belirterek yapılacak bir şey olmadığını söyledi.

Yönetim kuruluna seçilen üyeler daha sonra toplanarak YARSAV Başkanı ile diğer organların seçimini gerçekleştirecek.

YARSAV’IN 2. GENEL KURUL KARIŞTI

YARSAV’da yapılan seçimlerde Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun, yönetim kuruluna girememesinden sonra ortalık karıştı. Gün boyu YARSAV 2. Olağan Genel Kurulu’nu izleyen gazeteciler dışarı çıkartıldı. Güvenlikçiler içeri girmeye çalışan gazetecileri engelliyor.

Eminağaoğlu’nun YARSAV başkanlığı için yeniden aday olamayacak olması nedeniyle salonda olaylar çıktı. Divan Kurulu seçimlerin iptal edlimesi yönünde talepler var.

Eminağaoğlu ve ekibinin 1-2 ismi istifa ettirmeye çalışarak seçimleri yenilemeye çalıştığı öğrenildi. YARSAV Divan Kurulu ise seçim yapıldıktan sonra istifaların mümkün olmadığını belirtiyor.

Eminağaoğlu ve ekibinin seçimlerin iptali için yoğun baskısı devam ederken, gün boyu seçimleri izleyen gazeteciler dışarı atıldı. Güvenlik görevlileri gazetecilerin içire girmesine engel oluyor. Salonda nelerin yaşandığı bilinmiyor.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu na yol göründü sonunda Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. selim dedi ki:

    BU ADAM HORTLAR YİNE GELİR
    DURSUN ÇİÇEKİN TAHLİYESİNDEN SONRA SÜREÇLERE FAZLA İNANAMIYORUM BU ADAMI ERGENEKON KAYBETMEK İSTEMEZ ONUN İŞİNE YARIYOR. BU ADAM YİNE İLERİDE HORTLAYACAK. AMA İŞİN KÖTÜ TARAFI BURNUMA PİS KOKULAR GELİYOR. PİYASAYA YENİ AĞAOĞULLARI UMARIM GELMEZ.

  2. adem dedi ki:

    No Comment
    Aslinda Eminagaoglu icin yorum yapmaya bile degmez.Cokusun resmi bu olsa gerek.

Yorum Yaz

Yukarı Çık