Yaz ayları için 5 dekorasyon önerisi

Yaz ayları için 5 dekorasyon önerisi

Yaz mevsimi rahatlamak ve eğlenmek için en güzel zamandır. Ferah döşeme renklerinden, genelde tercih edilen daha sıcak yaz renkleriyle yaz dekorasyonu aslında zor bir iş değildir. Devamını okuyun…

Yeniden dekore etmek istediğiniz yazlık eviniz mi var? Ya da evinizin yazlık bir ev gibi hissettirmesini mi istiyorsunuz? Sizin için hazırladığımız bu önerilerle, eviniz yaza hazır olacak!

Mobilyalar
Koyu ve yumuşak renkler kış ve sonbahar için uygundur fakat bahar ve yaz aylarında daha hafif ve havadar renklere geçiş yapmakta fayda var. Değiştirilebilir koltuk ve yastık kılıfları eve birden bire renk getirecektir. Perdeleri değiştirmek de evin bütün havasını değiştirir. Beyaz ve doğal tonlara ne dersiniz?

Perde kumaşı seçerken…
Kalın kumaşlar, gece soğuğunu engellemede birebirdir. Fakat yazın akşam serinliğini içeri rahatça taşımak için yazlık kumaşlar kullanmaya ne dersiniz? Perde kumaşı kalın ve karanlıktır. Tüllerle tamamlayabilirsiniz. Kısa perdeler, içerinin görünmesini engellerken, eve de ışık girmesini sağlar.

Dışarıyı eve taşıyın!
Yaz dendiğinde ilk olarak akla, cıvıl cıvıl sokaklar, parklarda çocuklar, kalabalık plajlar geliyor. Çiçekler, bitkiler, taze meyvelerle evinizin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Daha organik bir görünüm için, bambu, kendir ya da Hint keneviri türünde kumaş ve aksesuarları tercih edin.

Manzara:
Evinize yazı getirirken güzel bir manzaradan daha etkili ne olabilir? Mobilyalarınızı pencerelerin önünde değil, karşısına konumlandırmanın vakti geldi. Eğer, eviniz yeşilliğe, parka ya da deniz manzarasına sahip değilse, manzara resmi olan tek duvara konumlandırılan duvar kağıtlarına bir göz atın. Ya da basitçe bir manzara resmi satın alabilirsiniz.

Çocuklarla dost
Kabul etmek lazım. Yaz demek okullar tatil demek, okullar tatil demek de, çocukların devamlı evde olması demek. Kullanacağınız yeni kumaş ve aksesuarların kolay temizlenir olduğundan emin olun. Ayrıca deniz kabukları, çam kozalakları ya da doğada bulduğunuz ilham veren diğer şeylerle boyama oyunları oynayarak, yeni aksesuarlarınızı çocuklarınızla birlikte hazırlayabilirsiniz.

Yaz dekorasyonu, yaşanabilir alanlarla eğlence ve huzur arasında bir denge kurmaktan ibaret. Bu önerilerle hem eğlenin, hem de yaza hazırlanın!

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık