Yumurtacı Tavuk Yetiştiriciliği

Yumurtacı Tavuk Yetiştiriciliği
Yemeklik ve damızlık yumurta için yapılır. İşletme için gereken civciv ve piliç ya işletmenin kendi içinde üretilir veya dışarıdan alınır.
Yemeklik yumurtacı işletmelerde horoz gerekmez. Damızlık yumurtacı işletmelerse her 10-12 tavuğa bir horoz katarlar.

Yumurtanız kahverengi mi olsun, beyaz mı?

Kahverengi yumurta veren kahverengi tavuklar sakin huyludur. Ağırlıkları fazladır. Yem tüketimleri fazlacadır. Ama verim dönemi sonunda satışta ağırlık farkı bu masrafını karşılar. Yumurta verimi beyazlardan yüzde 3-4 daha azdır. Yumurta ağırlığı ise ortalama 2 gr daha fazladır.

Beyaz yumurta veren beyaz renkli tavuklar sinirli ve hırçındır. Bakımları dikkatli yapılmalıdır. Vücutları hafif, yem tüketimi azdır. Yumurta verimi biraz fazlacadır, ama ortalama yumurta ağırlığı daha azdır.

Yumurtacı Tavuk Yetiştiriciliği

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. ENGİN SARIKAYA dedi ki:

  Sayın Yetkili ;

  PANELTAŞ Soğutma İzolasyon Makine San. Ve Tic. Ltd. Şti. olarak endüstriyel soğutma sistemlerinin (Soğuk oda, kilitli panel, soğutma cihazları, soğuk muhafaza odaları, donmuş muhafaza odaları, şok odaları, soğuk oda kapıları) imalat / ihracatında 10 yılı aşkın süredir hizmet vermekteyiz.

  Şirketimizin amacı, sektörde uzun süreli çalışmış yüksek bilgi birikimine tecrübeye sahip kadromuzla tüm müşterilerimize soğuk hava tesisleri konularında çözümler üretmek, istek ve projelerini en kısa süre içerisinde yapılması için kusursuz ve hızlı hizmet verebilmektir.

  Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile ilgili genel bilgiler içeren internet sitemizi ziyaret etmeniz rica ederiz. Ürünlerimizle ilgilendiğiniz, ihtiyaç duyduğunuz takdirde bizimle irtibata geçerek konusunda uzman kadromuzdan geniş bilgiye ulaşarak katologumuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  Katolog : paneltasltd.com/insert.html

Yorum Yaz

Yukarı Çık