YUMUŞAK PLASTİK NASIL YAPIŞTIRILIR?, VİNİL NASIL YAPIŞTIRILIR?

,

YAPIŞTIRICI KULLANIMI:
Şişme bot, şişme yatak, şişme koltuk, şişme oyuncak gibi vinil, lastik gibi eşyalarınızı yapıştırırken esnek bir yapıştırıcı kullanmalısınız.

Japon yapıştırıcısı veya epoksi gibi sert ve kalın bir yüzey bırakan yapıştırıcılar bu işler için uygun değildir.

Bu eşyalar için kullanabileceğiniz hazır yapıştırıcılar: (Bison vinil plastik, Pattex extreme) Ayrıca: Bison şeffaf, Bison kit, Pattex deri-kauçuk-ahşap, Pattex metal-plastik-cam, Derby, Bally yapıştırıcıları veya bunların benzeri diğer marka yapıştırıcılar kullanılabilir.

Aynı malzemeden bir parçayı yırtık bölgeye yama yapmalısınız. Her iki yüzeye de ince bir tabaka sürüp 4-5 dakika bekleyin, daha sonra yapıştırın. Yapıştırdıktan sonra üzerine ağırlık konulmalı ve 48 saat beklenmelidir.

BANT KULLANIMI:

Bir diğer etkili yöntem ise medikal bez bant kullanmaktır. (Plaster Bant. Eczanelerde bulabilirsiniz.) Yırtık veya delik bölgeyi temizleyin ve kurulayın.

Şişme eşyanızı şişirebildiğiniz kadar şişirin ve üzerine geniş bir parça yapıştırıp, iyice bastırın. Sonra şişirmeye devam edin.

(Yırtık bölge birleşme yeri ise ince bir zımpara ile zımparalayıp düzeltmeniz gerekir.)

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

YUMUŞAK PLASTİK NASIL YAPIŞTIRILIR?, VİNİL NASIL YAPIŞTIRILIR? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. yaparım dedi ki:

    derby le flaster band dı yapıştır ben yaptım kaya gibi olduby

  2. yunus dedi ki:

    aman hiç anlamadım benim botum var şişme batladı nası yama yapcam yama setim var ama yapmyı bilmiom bi yaptıştırıcı var.. bida plastik silokon ?

Yorum Yaz

Yukarı Çık