Yurtdışında akıllı telefon kullanmanın incelikleri

Yurtdışında akıllı telefon kullanmanın incelikleri

Yurtdışı seyahatinizden dönüşte sürpriz bir şekilde yüklü telefon faturasıyla karşılaşabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için birkaç basit önlem almanız yeterli.

Tatil veya seyahat için yurtdışına çıkacaksınız. Vize, pasaport, bavul ve seyahat planlarınız hazır. Peki ya akıllı telefon veya tabletinizin internet ayarlarını yaptınız mı? Bazı basit önlemler alarak yüksek fatura sürprizlerinden cebinizi koruyabilirsiniz.

Cihazınızdaki ‘Uluslararası Dolaşım’ özelliğini kapatın. Böylece web, e-posta, MMS ve diğer veri servislerinin mobil hattınız üzerinden yapılmasını engellemiş olursunuz.

akıllı telefonKaldığınız otelde veya bulunduğunuz mekândaki Wi-Fi bağlantısını tercih edin.

Seyahat esnasında Wi-Fi bağlantı bulamamaktan çekiniyorsanız, mobil operatörünüzün yurtdışı veri paketlerinden size en uygun olanını seyahate çıkmadan önce aktive edin. Bu durumda cihazınızın ‘Uluslararası Dolaşım’ özelliğini açık tutmanız gerekecektir.

Telefon görüşmesi veya video konferans için, Skype, Viber, Google Talk veya Tango gibi ücretsiz iletişim imkanı veren uygulamaları kullanın.

İnternet bağlantısı gerektirmeyen bir navigasyon programı tercih edin.

Gideceğiniz mekanın haritasını yurtdışına çıkmadan önce veya Wi-Fi bağlantınızın olduğu bir yerde cihazınıza indirin. Bunun için Google veya Apple haritasında istediğiniz adresi girmeniz yeterli. Daha sonra internet bağlantınız olmasa bile harita bilgileri cihazınızın hafızasına yüklenir.

IPhone için geliştirilmiş AllSubway uygulamasıyla birçok şehrin metro haritasına internet bağlantısına gerek duymadan erişebilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık