Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir

Özellikle göz etrafında, dudaklarda, yanaklarda mimik çizgileri yaşın ilerlemiesiyle beraber artmaya başlar. Mimik çizgileri belli bir yaş sonunda belli bir hal alır. Özellikle 40 ve 50 yaşlardan sonra kaş, alın, yanak ve boyun etrafında çizgiler oluşur. 60 Yaşlarına gelindiğinde ise cilt artık tamanen kırışık bir hal alır.

Özellikle gençlik döneminde insan kendisine yeteri kadar özen göstermez.Geçen zamanda ilerleyen yıllarda ciltteki yıpranma ve yaşlanma etkisi daha çabuk ve derin olur. Bu yüzden genç yaştan itibaren insan kendisine beslenmesine ve egzersizleri düzenli yapmaya özen göstermelidir.

Yapılmış olan araştırmalar ciltteki yaşlanmada mevsimlerin ve beslenmenin fazla etkisi olduğunu göstermektedir. Kırışıklıların oluşmasında cilt kuruluğu başrol oynamaktadır. Bu yüzden su kaynağı insanlar için çok faydalı bir kaynaktır.

1- Cildi temiz tutmanız gerekmektedir.
2- Sigara ve alkolten uzak durmak cildin yaşlanmasını engellemek için önemlidir.
3- Güneşe güneşten koruyan kremler sürmeden çıkmayın
4- Cildin kırışmaması için sağlıklı beslenin ve bol miktarda su için.
5- Kalitesi düşük olan bakım ürünleri ve makyaj malzemeleri kullanmayın.
6- Cİldinize uygun olan ürünleri kullanın.
7- Günde en az 6 saat uyuyun.
8- Yüz yogası yaparak cildi diri tutun

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. enti dedi ki:

    ben 25 yaşında biriyim alnımdaki erin cizgiler ve yüzümdeki siyah noktalar hafiften kırışıklık bayagı rahatsız etmeye başladı bu sorunlar için gerçek çözümünüz nedir yardımcı olabilir misiniz? ve ayrıca maddi imkanım pek yok pahalı şeyler alamam alamıyorum da…

Yorum Yaz

Yukarı Çık