Zumba Dansıyla Nasıl Zayıflanır

Zumba Dansıyla Nasıl Zayıflanır

Zumba, çok dinamik ve hareketli figörleri olan, dans ederek zayıflatmayı amaçlayan bir dans-fitness dersidir. Zumba dansı yapanlar bir partide dans ederek eğleniyolarmış görüntüsündedir. Zumba yaparken hem eğlenmek, hem de vücuttaki kasları çalıştırarak kalori harcamak mümkündür. Peki, zumba dansı ile nasıl zayıflanır?

Zumba dansı ile zayıflamak konusunda ilk dikkat edilmesi gereken zumba dansının düzenli yapılmasıdır. Bunun için çeşitli zumba derslerine katılabilir, özel bir zumba eğitmeninden ders alabilir ya da internetten zumba dansı ile ilgili eğitim videoları izleyebilirsiniz. Bir eğitmen kontrolünde yapılan zumba dansı, dans sırasında kaslarınızda oluşabilecek incinmeleri engellemek açısından faydalı olacaktır. Bu şekilde düzenli aralıklarla zumba yaparak vücudunuzdaki kasları çalıştırır ve fazlaca kalori harcarsınız. Zumba ile birlikte 10 dakikada ortalama 100 kalori harcanır.

Zumba dersi öncesinde hareketli bir müzik açın ve rahat kıyafetler giymeye özen gösterin. Bu tarz müzikler enerjinizi daha da arttıracak ve kıyafetler sayesinde de hareket kabiliyetiniz daralmayacaktır. Vücudunuzun ne kadar çok bölgesini, ne kadar çok hareket ettirirseniz; daha da fazla kalori harcarsınız. Zumbayı tek başınıza yapmak yerine bir toplulukla yaparsanız, enerjiniz daha da artacaktır. Herkes enerjisini birbirine iletecek ve zumba dersi bir parti havasında geçecektir. Bu da zaten zumbanın amaçladığı durumdur. Zumba dansı sırasında egzersizlerde yaptığınız steplerden ve diğer klasik hareketlerden uzaklaşın ve yeni hareketler uygulamaya bakın. Kaslarınızın çalıştığını hissetmeli ve aynı tempoyla dansa devam etmelisiniz.

Zumba dansı sırasında çalışıyor olan kaslar vücudu şekillendirecek ve dans esnasında kalori harcamış olacaksınız. Buna ek olarak, zumba kişinin enerjisini yükseltir ve bir parti havasında geçtiği için onu stresten uzak tutar. Stresten uzak durduğunuz için kilo alma eğiliminde olmayacaksınız. Bu da, zumbanın zayıflamak konusunda vücudunuza sağladığı faydalardan biridir. Ayrıca zumba dansı kişinin severek katıldığı bir etkinlik olacağı için diğer egzersizler gibi ekstradan zaman ayırma ihtiyacı hissettirmeyecektir. Bu nedenle kişi düzenli olarak yapması gereken bu etkinliği severek yapacaktır. Zumba vücudun analizine de imkan tanır. Böylece kişi vücudunu daha iyi tanır ve bölgesel olarak da zayıflama metotları uygulayabilir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık