Burcu Kara Resimleri Burcu Kara Biyografisi

Resimleri

Mesleği: Sinema Oyuncusu & Dizi Oyuncusu
Doğum Yeri: Bursa, Türkiye
Doğum Tarihi: 1 Mart 1980

Burcu Kara, 1 Mart 1980’de Bursa’da dünyaya geldi.

Burcu Kara, ailesinin ilk çoçuğu olmasıyla birlikte anne ve babasının köyde öğretmenlik yapmasından dolayı ilkokula 4,5 yaşında başladı ve 9 yaşında ilkokulu bitirdi. 16 yaşında üniverste sıralarıyla tanışan Burcu, 20 yaşında üniversite bitirmişti.

Burcu Kara, 2000 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Eskişehir’de okurken aynı zamanda yerel kanallarda da sunuculuk yaptı. Sonra Bursa’ya dönerek, kendi mesleği olan yatırım uzmanlığını yağmaya başladı, fakat umduğu heyecanı bu meslekte bulamayan Kara, diksiyon ve spikerlik kursları için İstanbul’a gidip gelmeye başladı.

Olay TV’de program sunmasının ardından Kanal D’de çalışma fırsatını yakalayan Burcu Kara, bir süre muhabir olarak çalıştıktan sonra “Haber Spikeri” olarak haberleri sunmaya başladı. Bursa’daki kariyerini ve ailesini bırakarak İstanbul’a yerleşen Kara, Radyo D ve Radyo Foreks’te de haber spikerliği yaptı. Şahika Tekand’da oyunculuk dersleri almaya başlayan Kara, kısa bir süre sonra “Haziran Gecesi”nde “Duygu” karakterini canlandırma fırsatını yakaladı.

Burcu Kara, “Sadri Alışık Tiyatrosu”nda sahnelenen bir “Atıf Yılmaz” eseri olan “Güllü”nün tiyatro versiyonunda “Kerem Alışık” ile başrolleri paylaştı.

Burcu Kara “O Şimdi Mahkûm” filminde spiker kız ve “Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu” filminde Prenses Maya karakteriyle karşımıza çıkmayı bildi. Ardından “Elveda Derken” dizisinde “Zeynep” rolünü canlandıran Kara, “İpsiz Recep” adlı yapımda da rol almayı başardı.

Burcu Kara’nın Rol Aldığı Yapımlar

– İpsiz Recep (2008)
– Elveda Derken (Zeynep) (2007)
– Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu (Prenses Maya) (2006)
– O Şimdi Mahkum (Spiker) (2005)
– Haziran Gecesi (Duygu) (2004)

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar ada akaya dedi ki:

    ay burcu hanim guzleriniz çok guzel

Yorum Yaz

Yukarı Çık