Araç Kasko sigortası şartları nelerdir

arac-bakim-temizlemeAraç Kasko sigortası şartları nelerdir

Sigorta sektörü ekonomik gelişmeye paralel olarak gelişip yaygınlaştığından, ülkelerin gelişmişlik düzeyinin ölçülmesinde önemli bir kıstas olarak kabul görmektedir. Nitekim gelişmiş ülkelerdeki ekonomilerde sigortanın ilk sıraları aldığı bilinmektedir.

Gelişmiş veya gelişmekte olan ülkelerde sigorta sektörü hızla ilerlerken rekabetin artması da doğaldır. Hızla gelişen ve değişen rekabetçi bir pazarda ayakta kalmak için, sigorta şirketleri, satış kanalları olan acentelikleri yurt çapına yaymakla kalmamış, müşterilerini memnun etme yarışına da girmişlerdir.

Ülkemizdeki araç sayısı son yıllarda hızlı bir artış göstermiştir. Aracına değer veren tüketici, gerek kendini gerekse aracını garanti altına almak istemektedir. Bu noktada, kasko sigortası tüketicinin başına gelebilecek muhtemel zararların bir kısmını veya tamamını karşılamayı taahhüt etmekte ve tüketicinin en azından maddi zararını minimize etmeye çalışmaktadır.

Diğer taraftan tüketicilerin düşünceleri de zaman içinde çok değişmiştir. Tüketici, işletmeler arasında kıyaslama yapmakta, kendisine maksimum faydayı getiren seçenekleri tercih etmektedir. Bu noktada müşterinin memnuniyetini düşünmeyen sigorta şirketleri, rekabet ortamından zararlı çıkmaktadır.

Hazırlanan bu çalışma sigorta şirketlerinin hizmet pazarlamasında müşterinin memnuniyet derecesini ortaya koymaya çalışmaktadır. Sizler, bu dersi tamamladığınızda kasko sigortası uygulamalarını açıklayabilecek, kasko sigortasının faydalarını anlatarak, müşteriyi sigorta yaptırmaya ikna edebilecek, kasko sigortası yapılacak araç özelliklerini belirleyebilecek, tramer sorgulaması yapabilecek ve kasko sigortası poliçe bedelini hesaplayabileceksiniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık