Bodrum’dan Antalya’ya Nasıl Gidilir

Bodrum’dan Antalya’ya Nasıl Gidilir

Bodrum ile Antalya arası 422 kilometredir. Aracınız ile Bodrum’dan Antalya’ya gitmek için hangi yollardan gitmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Bodrum’dan Antalya’ya gidebilmek için iki yol bulunmaktadır. Birincisi hava yoludur. İkincisi ise kara yoludur. Çok fazla zamandan tasarruf etmeden ama rahat bir yolculuk yapmak istiyorsanız hava yolunu tercih etmelisiniz. Ama eğer yol boyunca etrafı seyretmek istiyorsanız araba yolculuğu da yapabilirsiniz. Bodrum ve Antalya arası uçak seyahati aktarmalıdır. Hava şirketlerine bağlı olarak aktarma yeri değişmektedir. Lakin aktarma genelde İstanbul’dan yapılmaktadır. Kara yoluyla yapılan yolculuk yaklaşık beş buçuk saat sürmektedir. Yol üzerinde durup dinlenebileceğiniz bir çok güzel yerler bulunmaktadır. Bunun haricinde görülmesi gereken yerler de vardır. Bodrum’dan aracınızla hareket ettikten sonra Milas, Yatağan, Muğla üzerinden devam edebilirsiniz. D üç yüz otuz (D330) ve E seksen yedi (E87) üzerinden gidebilirsiniz. Sahil yolunu da tercih edebilirsiniz. Bu yol Muğla üzerinden gideceğiniz yoldan daha meşakatlidir. Sahilden giderseniz Marmaris, Fethiye, Ölüdeniz, Dalaman gibi yerleri görebilirsiniz. Buralarda dinlenebilir ve hatta gezebilirsiniz. Sahil yolundan Antalya’ya gitmek daha uzun sürecektir. Muğla üzerinden yayla yolunu tercih ederseniz mis gibi çam kokuları ve orman ile karşılaşırsınız. Sahil yolundan giderseniz yol virajlıdır. Harika bir deniz manzarası ile yolculuk edersiniz. Demre, Kaş, Kalkan gibi yerleri gezmek istemiyorsanız sahil yolunu tercih etmenizi önermiyoruz. Fakat sahil yolundan giderken görebileceğiniz, uğrayabileceğiniz bir çok turistik yerler bulunmaktadır.

Kara yolu olarak iki yolunuz bulunmaktadır. İlk olarak; Bodrum, Milas, Yatağan, Muğla, Tavas, Acıpayam, Gölhisar, Çavdır ve Antalya istikametidir. İkinci olarak; Bodrum, Milas, Yatağan, Muğla, Marmaris, Dalaman, Fethiye, Ölüdeniz, Kaş, Demre, Finike, Kumluca, Kemer ve Antalya istikametidir. Buradan sonrası artık sizin tercihinize kalmıştır. Muğla’ya 75 kilometre uzaklıkta olan Köyceğiz’e uğrayabilirsiniz. Dalyan, Dalyan’a 12 kilometre uzaklıktaki İztuzu Plajı, Marmaris ile Dalyan arasındaki Ekincik, Kaş’a 41 km uzaklıktaki Patara, Kaş’a 25 kilometre uzaklıktaki Kalkan, Kaş, Kaş limanından kalkan teknelerle Kekova-Simena görülebilir. Adrasan, Olympos-Çıralı ve Antalya’ya 42 kilometre uzaklıktaki Kemer görülmesi gereken güzel yerlerden birkaçıdır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık