Buhar Odası Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

Buhar Odası Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

Hızlı yaşanmış bir günün ya da dönemin ardından hem ruhsal açıdan hem de fiziksel açıdan rahatlığı dinlenme hissini yaşayabileceğiniz bir ortam olan buhar odası, içerisinde oluşan kendine özgü atmosferi sayesinde normal şekilde vücudunuzun karşılaşamayacağı etkileri vererek size tarifi anlatılmaz deneyimler yaşatır.

Temel işleyiş sistemi olarak saunadan farklı şekilde kapalı mekanda kurulan buhar üretim sisteminin mekanı buharla kaplaması ile içeride bulunan insanların vücutlarına pozitif etki yapmasını gösterebileceğimiz bu mekanlarda genellikle iç malzemeler neme dayanıklı banyo malzemeleridir. İçeride sürekli olarak buhar ve nem bulunması itibariyle mekanın zemininin ve diğer alanlarının da ıslak halde bulunması kaçınılmaz olacaktır.

Yüksek sıcaklık altında vücudun terleme yapması ile birlikte deride bulunan zararlı toksinlerin atılması ve solunum yollarının rahatlama ortaya çıkması gibi etkilerinin bilindiği buhar odalarında en verimli şekilde yapılacak dizayn ve malzeme seçenekleri ile birlikte bu fiziki faydalar ve kafaca rahatlama hissi de artacaktır. Bunun yolu da kullanacağınız buhar odasının size hitap eder şekilde kullanışlı olarak kurulmasından geçer. Bu konuda örneklerini gösterebileceğimiz bazı kriterler bulunmaktadır.

Buhar OdasıVerimli ve kullanışlı bir buhar odası kurulumu için öncelikle mekanda mevcut buharı üretecek sistem olan buhar jeneratör sisteminin çok dikkatli şekilde kuruması gerekmektedir. Jeneratörün odadan çok uzakta kurulması enerji tüketimini artıracaktır, çok yakın olması sonucunda da sistem aşırı ısınmadan zarar görebilir.

Buhar jeneratörünün kurulmasında yetkili servislerden hizmet almak faydalı olacaktır. Sistemin kurulmasından sonra buhar banyosu ile diğer alanlar arasında sık giriş çıkışın sağlığınızı ve keyfinizi kaçıracağı düşünülür ise uygun bir yerde kontrol paneli kurulması ve bu panelden diğer cihazlara müdahale edilebilmesi faydalı olacaktır.

Buhar jeneratörünün çalışma süresi veya seviyesi otomatik olarak mevcut buhar seviyesine göre ayarlanırsa sizin ekstra bir ayarlama yapmanıza gerek kalmaz ancak bu termostatın yanında manuel yönlendirme de sizin seçeneklerinizi uygulayabilmeniz için gerekli olmaktadır.

Yoğun buharın düzenli olarak mekanda nem ve rutubet ortaya çıkaracağı bilinmekle beraber, mekanın tavanından oturulacak yerlerine kadar tüm yapı malzemelerinin nem ve rutubete karşı dayanıklı malzemeden üretilmesi veya kaplanması gerekir. Aksi takdirde ciddi hijyen problemleri ortaya çıkabilir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık