Bulaşık Makinesi Seçiminin Önemli Noktaları

Bulaşık Makinesi Seçiminin Önemli Noktaları

Bulaşıklarınızı daha rahat, daha kaliteli ve daha ekonomik bir şekilde yıkayabilmenizde, bulaşık makinesi teknolojisinin önemli bir rolü bulunuyor. Mutfaklarda artık bulaşık makinesi teknolojisinden yararlanarak, uzun vakitler ayırdığınız ve fazlaca efor harcadığınız bulaşık yıkama işlemini daha basit ve daha hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Üstelik bulaşık makineleri ile birlikte artık elde yıkadığınız bulaşıklara oranla daha az su tüketimi gerçekleştirerek, daha ekonomik bir şekilde ve daha yüksek kalitede bulaşıklarınızı makine aracılığı ile yıkayabilirsiniz. Sağladığı avantajlarda günümüzde bulaşık makinesi alanında çok zengin model çeşitliliğinin sunulmasına yol açıyor ki bu durumda hangi bulaşık makinesini almanız gerektiği konusunda tereddütte kalmanıza neden olabiliyor. Sultanbeyli Arçelik Servisi kendiniz için en uygun bulaşık makinesini belirleyebilmeniz noktasında nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda uyarıyor.

 

Bulaşık makinesi seçiminde öncelikli olarak göz önünde bulundurmanız gereken konu enerji tüketimidir. Kullanılan su ve elektrik hem maddi yönden hem de doğanın korunması yönünden tüketici olarak size önemli bir sorumluluk teşkil eder. Bu yüzden bulaşık makinesi teknolojisinde mutlak suret ile ‘A’, ‘A+’ ve ‘A++’ gibi enerji sınıflarına uygun teknolojiye sahip olan modelleri tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Ancak bulaşık makinelerinde markadan, markaya göre ölçüm teknikleri değişiklik gösterebildiğinden kullanılan su miktarlarının markalar arasında kıyaslamalısınız. Bunun yaparken de mutlaka aynı sınıfta olan makineleri karşılaştırmanız gerekiyor ki doğru sonuçları bu şekilde alabilirsiniz. Bulaşık makinesi seçiminde sıklıkla yapılan hatalardan birisi olan ‘komşu tavsiyesi’ durumundan ise kaçınılmalıdır. Çünkü yıkanacak bulaşık ürünlerinin etkiler ve yıkama şartları her zaman aynı olmayabiliyor ki bu durumda Acıbadem Arçelik Servisi merkezimize de sıklıkla gelen bulaşık makinesi arızaları ile karşılaşabilme olasılığınızın artmasına neden oluyor.

 

Bulaşık makinelerindeki bir diğer önemli husus ise sestir. Bulaşık makinesi alımında modeller arasında yine aynı sınıfta olmasına dikkat ederek ‘desibel’ cinsinden karşılaştırmalarının yapılması ve buna göre seçim yapmanız gerekir. Çünkü çok yüksek desibelde ses çıkaran bir bulaşık makinesi kesinlikle daha yüksek kapasitede çalıştığının kanıtı değildir. Bu tarz bir yanılgıya düşmemeniz ve performans özelliklerine göre ortaya çıkan desibel değerlendirmelerini doğru şekilde yapmaya özen göstermelisiniz. Bulaşık makinesi seçiminizi bu faktörlere odaklı olarak yapmanıza karşın bulaşık makinenizde sorunlar ile karşılaşabilirsiniz ki bu durumdaki en önemli konu en kısa süre içerisinde profesyonel destek için Ünalan Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirmenizdir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık