Bulaşık Makinesi Seçmenin Püf Noktaları

Bulaşık Makinesi Seçmenin Püf Noktaları

Hayatımızı kolaylaştıran bir cihaz olan bulaşık makinesini evimiz için seçerken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunların başlıcalarını sıralayacak olursak :

-Öncelikle ihtiyaçlarınıza göre kapasite ve program sayısı belirlemelisiniz. Örneğin kalabalık bir aile için düşük kapasiteli ve az programlı bir makine seçimi ekonomik olmayacaktır.

-Enerji seviyelerine ve su tüketimine dikkat edilmelidir. Dört kişilik bir ailenin bulaşığı, elde yıkama esnasında ortalama 100 litre su tüketimi gerektirirken; aynı miktarda bulaşığı, makinede 10 kat daha az su harcayarak yıkayabilirsiniz.

-6 litre su tüketim seviyesine ve A enerji seviyesinden %30 daha az enerji tüketim performansına sahip modelleri inceleyebilirsiniz.

-Sadece enerji tüketiminin değil, yıkama ve kurutma performansının da A veya daha üstün olması hijyenik ve ekonomik olarak önemlidir.

-Evinizin huzurlu ve sakin ortamını korumanız için ses seviyesi düşük modelleri tercih etmenizi öneririz.

-Ayarlanabilir sepetler ve çeşitli ihtiyaçlara göre katlanabilen raflar kullanım kolaylığı açısından oldukça avantajlıdır.

Bulaşık Makinesi-Makinenizde mutlaka tuz ve parlatıcı göstergeleri olmalıdır.

-Tablet deterjan kullanıyorsanız Tablet Deterjan fonksiyonuna sahip makineleri tercih ederek tablet deterjan kullanımı sırasında yıkama ve kurutma performansını destekleyen bir makineye sahip olabilirsiniz.

-Güvenliğiniz açısından tercih edebileceğiniz Su Taşma Emniyet Sistemi, sızıntı halinde su alımını otomatik olarak keserek taşma tehlikesini ortadan kaldırır.

-Dijital göstergeli elektronik modellerde, zaman programlaması yapabilir; bulaşıklarınızın istediğiniz saatte yıkanmasını sağlayabilir; yıkama aşamalarını ve kalan zamanı kolaylıkla takip edebilirsiniz.

-Buharlı yıkama fonksiyonuna sahip makinelerde, kirli tencere veya tavalar çok daha kolay temizlenmektedir.

-Az Bulaşık fonksiyonu, makinenizi tamamen doldurmadan ekonomik yıkama sağlar.

-Tek Tuş fonksiyonu olan makineler, kullanım koşullarına göre ihtiyaç duyulan programı otomatik olarak belirleyerek gereken yıkamayı başlatır.

-Tasarruflu Bulaşık Makinelerde, kullandığınız malzeme ve yıkama ihtiyacınıza göre “Az bulaşık, Ekonomi, Hızlı, Hassas, Yoğun, Karma” gibi oldukça çeşitli program seçenekleri arasından ihtiyacınıza en uygun programı seçebilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık