Cildiniz İçin En İyi Yüz Maskesi Tarifleri

Cildiniz İçin En İyi Yüz Maskesi Tarifleri

Yüz maskesi nasıl yapılır? Sorusunu özellikle hazır satılan maskelere o kadar parayı vermek istemeyen kadınlar çok fazla sormaktadır.  Kozmetik ürünlerin içerisinde yer alan kimyasal maddeler ve ürünlerin pahalı olduğu düşünüldüğü zaman tamamen doğal malzemelerden oluşan yüz maskelerinizi yapmanız daha mantıklıdır. Maskeler genellikle yüz şeklinde ve cilt tipine göre değişiklik gösterebilir. Yazımızda sizlere yapabileceğiniz en iyi yüz maskeleri hakkında bilgi vereceğiz.

Yumurtalı Cilt Maskesi

Cilt maskesi tarifi olarak yumurtalı maske birçok kadının uyguladığı ve memnun kaldığı bir maskedir. Yalnız uyguladıktan sonra soyularak yüzden çıkarılan bu maskenin uygulanışı biraz uzun sürmektdir. Çünkü maskenize katacağınız çayın demlenmesini beklemeniz gerekiyor. Çay demlendikten sonra aşağıda size vereceğimiz malzemeleri bir kasede karıştırarak maskenizi yapabilirsiniz.

-Yeşil çay: herhangi bir markaya ait olan yeşil çayı tercih edebilirsiniz. Yüzünüzde bulunan kırışıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı olur.

-Jelatin Tozu: Bu toz maskenin yüzünüze yapışmasına yardımcı olacaktır.

-Limon: limon maskenizde kullanabileceğiniz doğal bir antibakteriyeldir. Bu yüzden maskenizde mutlaka kullanmanız gerekiyor.

-Yumurta beyazı: Kırışıklıkların ve ince çizgilerin azalmasına yardımcı olur.

Maskemizde yer alan bütün malzemeleri karıştırdıktan sonra yüzünüze sürmelisiniz. Maske yüzünüzde 30 dakika bekledikten sonra soyarak çıkarabilirsiniz.

Avokado Maskesi

Marketlerden veya pazarlardan alacağınız herhangi bir avokado, avokado maskesi yapmanız için işinizi görecektir.

-Olgunlaşmış bir avokado: Yüzünüzün ihtiyaç duyduğu C vitamini ve antioksidanı avokadodan alabilirsiniz.

-Bal

-Yoğurt

Avokado maskesine cildinizi daha fazla nemlendirmek için zeytinyağı da ekleyebilirsiniz. Bu malzemeleri bir kasede karıştırdıktan sonra cildinize sürerek kurumasını beklemelisiniz. Sonrasında ılık suyla yıkarak yüzünüzden temizleyebilirsiniz. Cildinize daha sağlıklı ve canlı bir görünüm verecektir.

Sivilce Maskesi

Birçok kişinin cildinde siyah nokta ve sivilcelerden muzdarip olduğunu görüyoruz. Sivilcelerden ve siyah noktalardan sivilce maskemizi yaparak kurtulabilirsiniz.

-Bir tane yumurta: Maskemizin ana maddesi olarak kullanılmaktadır. Yüzünüzün gergin bir görünüm almasını ve kırışıklıkların azalmasını sağlar.

-Bir tane yumurta sarısı: Ayrı bir kaseye bir tane yumurtanın sarısını alın.

Bu maskeyi uygulamak için ilk olarak yumurtanın beyazını sonrasında ise maskenin geriye kalan malzemeleri karıştırarak yüzünüze sürün. Kısa süre içerisinde sivilcelerde azalma olduğunu görebilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık