Çocuk Odası Yenilemenin İncelikleri

Çocuk Odası Yenilemenin İncelikleri

Bebekler dünyaya geldiklerinde ailelerinin gözdesi olurlar. Sizler onlara asla bir zarar gelsin istemezsiniz. Bu yüzden odalarında düzenleme veya yenileme yaparken onların güvenliklerini birinci planda bulundurarak bir dekorasyon yapmalısınız. Ve bebeğinizin odasında yenileme yaparken kullanacağınız aksesuarlar, duvar renkleri, bebeğiniz için alacağınız yatak, halı bunların hepsi onun enerjisini, rahatlığını ve hijyenini sağlamak için büyük önem taşımaktadır.

Yenileme yapacağınız bebek odası duvarlarında kullanılacak renklerin fonksiyonlarına göre bölümlendirilmesi gerekmektedir. Yatak bölümünde huzur verici renklere yer verilmesi daha uygun olacaktır. Oyun alanlarında ise biraz daha sıcak renkler kullanılabilir. Fakat yenileme yapacağınız odada çok fazla renk kullanılması yerine daha soft ve beyaz renklerin tercih edilmesi bebeğinizin daha huzurlu olmasına yardımcı olacaktır. Yenileme yaparken bebeğinizin odasında duvar kağıdı kullanmak isterseniz sadece tek duvarda kullanmayı tercih etmelisiniz. Şirin figürlü desenler bulunan duvar kağıtlarını yenileme yapacağınız bebek odasında kullanabilirsiniz.

Bebeğinizin odasında yenileme yapmak için ihtiyacınız olacak mobilyalar yatak, dolap, alt açma, emzirme için bir oturma yeri, bebeğin oyuncak ve hijyen malzemelerinin konulacağı raflar bir bebek odası için gerekli olan mobilyalardır. Yenileme yaparken mobilyalarda dikkat edilmesi gereken bir özellik ise mobilyaların çok fazla yer kaplamaması ve boylarının çok uzun olmamasıdır. Yenileme yaptığınız bebek odasında onların oyun oynamaları için boş alanlar bulunması ve mobilyalarının da onlara göre uygun olması gerekmektedir.
Bebek Odası Yenileme İncelikleri
Bebek odası yenileme için tercih edeceğiniz halı parça halı olmalıdır. Duvardan duvara halılar pek tercih edilmemelidir çünkü hijyenik değillerdir. Temizliğinin sık ve kolay yapılması açısından parça halı tercih edilmesi çok daha uygun olacaktır. Ve yenileme yaparken size önerimiz anti alerjik halıları tercih etmenizdir.

Bebeğiniz için tercih edeceğiniz yatakta yenileme yaparken öncelikle anti bakteriyel ve anti alerjik olmalıdır hijyen açısından bu çok önemlidir. 6 aydan küçük bebekler için yenileme yaparken tercih edeceğiniz yataklar ne çok sert ne de çok yumuşak olmalıdır. 6 ay sonrasında ise bebekler farklı sertliklere ihtiyaç duyar. Ve 6 ay sonrasında bebek odasında yapacağınız yenileme için büyüyebilen karyolalar tercih etmeniz çok daha kullanışlı ve uzun ömürlü olacaktır.

Yenileme için bebek odasında kullanılacak aydınlatmalar odanın büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Fakat beyaz ışık yerine sarı ışık tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Spotlar tercih edilmemelidir, bir genel aydınlatma oda için yeterli olacaktır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık