Dekorasyonda Koyu Kestane Rengi Nasıl Kullanılır

Dekorasyonda Koyu Kestane Rengi Nasıl Kullanılır

Koyu renkler içerisinde en çok tercih edilen tonlardan koyu kestane dekorasyonun çeşitli alanlarında rahatlıkla kullanılabilir. Kullanıldığı alana göre ağır, şık, sade ve sıcak bir hava oluşturmak gibi çeşitli özellikleri vardır. Koyu kestaneyi dekorasyonda doğru bir şekilde kullanmak için birkaç püf noktasını bilmek gerekir.

Koyu kestane renginin dekorasyon için en sık kullanım alanı ahşap mobilyalardır. Özellikle salon takımları, yemek masaları, vitrin ve konsol gibi parçalar bu renkle son derece uyumlu bir görünüme sahip olurlar. Oyma ahşapların koyu kestane rengi ile boyanıp verniklenmesiyle şık bir dekorasyon ortaya çıkar. Bu rengin en iyi tamamlayıcısı ekru ve krem renklerinde koltuk döşeme kumaşları, masa örtüleri, halılar ve perdelerdir. Koyu kestane rengi ile dekore edilmiş bir salon için aydınlatma önerileri de krem abajurlar ve led ışıklı avizelerden yana olmalıdır.

Yatak odaları için dekorasyon önerileri arasında da koyu kestane rengi bulunur. Özellikle konsollar ve dolaplar için bu rengi kullanmak yatak odası takımını demode olmaktan kurtarır. Koyu kestane rengi gerek oymalı gerek oymasız ahşaplar üzerinde kullanılsın modasını hiçbir zaman yitirmeyen bir renk olma özelliğine sahiptir.

Küçük dekorasyon parçalarında da bu renge yer vermek mümkündür. Aydınlatmalar, biblolar, duvar tabloları ve saatleri gibi pek çok dekorasyon ayrıntısında koyu kestane rengine yer verilebilir. Bibloların dikkat çekici olabilmesi için cam zeminler üzerinde kullanılması gerekir. Duvar aksesuarları da krem ya da fil dişi renkleri ile boyanmış duvarlar üzerinde kullanılmalıdır. Bu tür aksesuarların kullanıldığı mekanlarda zemin de açık bir renge sahip olmalıdır. Krem rengi parke döşemesi koyu kestane rengi ile oldukça uyumludur.

Bahçe dekorasyonlarında da koyu kestane rengi kullanılabilir. Bahçe oturma gurupları, şezlonglar ve saksı/çit gibi aksesuarlar üzerinde koyu kestane rengini kullanmak son derece doğru bir seçim olur. Bahçe için bu rengi kullanmanın en önemli püf noktası; rengin daha koyu ve mat tonlarını taşıyan parçalar seçmektir. Mat olmayan açık tonlara sahip koyu kestane rengi dış mekanın maruz kaldığı hava koşulları nedeni ile kısa zamanda parçayı eski bir görünüme sokmaya sebep olabilir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık