Dekorasyonda Koyu Mor Renk Nasıl Kullanılır

Dekorasyonda Koyu Mor Renk Nasıl Kullanılır

Tutkunun, bilgeliğin ve asaletin rengi mor ev dekorasyonunda kullanımında sofistike bir etkiye sahiptir. Koyu renk dekore edilmiş bir oda, zarifliğin bir temsili olarak cesur ve çarpıcı bir gücü vardır. Koyu bir renk olması sebebiyle dekorasyonda gölge olarak kullanılması daha sağlıklı sonuçlar verecek rengin özellikle gölge olarak kullanımlarında gri gibi hafif renk tonları tercih edilmelidir. Koyu mor kullanılmış perdelerde, beyaz zemin üzerinde mor, pembe çiçek desenleri dekorasyonda sıklıkla tercih edilen kompozisyonlardandır.

Dekorasyonda koyu mor ile resmi ve nostaljik bir tema tercih edilecekse, mobilyalarda süslü detaylara sahip kumaşı kadife koyu mor döşemeler kullanılabilir. Ayrıca koyu mor fırfırlı perdelerde yine nostaljik temayı oluşturabilecek unsurlardandır. Dekorasyonda muhafazakar bir etkiyi daha da güçlendirmek için, tercih edilecek dekorasyon unsurlarında altın sarısı ve eski ahşaba sahip mobilyaların kullanımı uygundur.

Daha moderne tasarımlarda ise koyu mor ile kullanılabilecek renkler siyah ve parlak krom ile dekore edilmiş tasarımlardır. Dramatik bir etkiye sahip temada parlak kırmızı desenlerde rahatlıkla ilave edilebilir. Geometrik tasarımlara sahip dekor ürünleri, modern lambalar, mor rengin kullanıldığı tablolar ile tamamlanabilecek dekorasyonda modern etkiler siyah ve krom rengi mobilyalar ile tamamlanabilir.

Genellikle daha kadınsı bir havaya sahip dinamik ve yumuşak bir dekor için koyu morun kullanımında pembe, lavanta ve beyaz renkleri tercih edilebilir. Soft pembe duvarlar, koyu tonlarda boyalı mor ve beyaz mobilyalar ile gri ve mor rengin bir arada kullanıldığı halılar bu tür temada kullanılabilecek etkili tercihlerdir. Temanın dekorasyondaki etkisini güçlendirmek açısından gümüş mumluklar yardımcı unsurlardandır.

Koyu moru geleneksel bir dekorda doğrudan kullanımı çok zordur. Daha çok küçük dokunuşlarda kullanılabilecek koyu morun, krem rengi, kum rengi duvarlar ile kahverengi ve grinin ağırlıklı olduğu klasik mobilyalara sahip geleneksel bir dekorda, yastıklarda ya da döşemelerde kullanımı söz konusu olabilir. Koyu mor rengin nötr renkler ile kullanımı geleneksel bir temanın oluşturulmasında oldukça etkilidir.

Ofis ortamlarda koyu mor, dikkat dağıtıcı bir renk olduğu için firmanın kurumsal kimliği yansıtan bir renk olmadığı sürece kullanımından kaçınılmalıdır. Ofis ortamında kullanımı daha çok ikincil renk olarak tercih edilmelidir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık