Bilsem Soru Örnekleri

4 yıl önce

Eksilen Şekli Bulma Bilsem Eksilen Şekli Bulma Herhangi bir desenden veya şekilden küçük bir bölümü kesilerek çıkartılır.Çıkartılan parçanın şıklarda hangisinin olduğunu bulmaya çalışırız. Burada dikkat etmeniz gereken kısım kesilmeyen bölümdeki şekillerin nasıl devam ettiğidir. Bu sayede kesilen kısma nasıl bir şekil gelmesi gerektiğini anlayabiliriz.

4 yıl önce

Bilsem Soruları Şeklin Tersi Bilsem Şeklin Tersi Veya Şeklin Negatifi Soruları Bilsem Sınavları soru tarzları ve örnekleri Bilsem sınavında çıkan soru tarzlarından bir örnek. Şeklin tersi veya negatifi dediğimiz sorular aslında basittir. Öğrencilerimiz bu tarz soruları görerek hızlı ve doğru çözeceklerdir.

4 yıl önce

Bilsem Soruları Şeklin Sıralanışı Bilsem Sınavı Örüntü Soruları Şeklin sıralanışında bir çok kural olabilir.Bunlardan Bazıları Şunlardır Renklere Göre Sıralama Atlamalı Sıralama Çoğalarak Sıralama Büyüyerek Sıralama

4 yıl önce

Bilsem Soruları Ritmik Sayılar Bilsem Soru Ritmik Sayı Örnekleri Bilsem sınavlarında ritmik sayı örnekleri çıkmaktadır. Ritmik sayılar okulda öğretmenlerimizin anlattığı konular haricinde zorluk derecesi yüksek atlamalı ve işlemsel ritmik sayılarda sorulmaktadır. Bu tarz sorularda pratiğiniz iyi olmalıdır.Ritmik sayılarda size anlatacağım yöntemi yaparsanız,bu tarz soruları rahatlıkla çözebilirsiniz.

4 yıl önce

Bilsem Sınav Soruları Şeklim Devamlılığı Bilsem Sınav Soru Örnekleri Şeklin Devamlılığı Şekiller belirli bir kurala göre dizilerek oluşturulan bu tarz sorularda şekil yönleri ve şekiller arası ilişkili kurallar önemlidir. Örnek şekilleri ve değişimleri verilen soruda sıradaki şeklin nasıl olması gerektiğini soran soru tarzlarıdır. Buradaki çözüm şeklin nasıl değiştiğini anlamakla alakalıdır.

4 yıl önce

Bilsem Sınav Soruları Şekil Matrisleri Bilsem Sınav Soruları Şekil Matrisleri Şekil matrisleri, bilsem sınavı soruları içerisinde en fazla sorulan soru tarzıdır. Bu soru tarzlarının çeşitleri çok fazladır. 3x3 matrisler ve 2x2 matrisler ağırlıklı sorulur.70 in üzerinde matris çeşidi vardır. Temel konuları öğrenmeden matris soruların çözmenizi tavsiye etmem. Bilsem sınavına hazırlanan öğrencilerime tüm konuları anlattıktan sonra matris konusuna geçerim.

4 yıl önce

Bilsem Sınav Soruları Sayısal Mantık Soruları Bilsem Sayısal Mantık Soruları Bilsem sınavlarında şekiller içerisinde verilmiş sayılardan formül oluşturularak soru işareti yerine gelecek sayının ne olduğu bulmamız istenir. Bilim sanat merkezi sınavlarında bu tarz sorular çok fazla olmasa görülmese de çıkma olasılığı olan sorulardır. Bu soruları yapabilmeniz için matematik zekanız ve işlemci hızınızın iyi olması gerekmektedir.

4 yıl önce

Bilsem sınav soruları harf sayı ilişkisi Sayılar ve harflerle şifreler oluşturularak oluşan benzer sorular bilim sanat merkezi çıkmış sınav soruları içinde bulunmaktadır. Bu tarz sorularda çocuklarımızın şifreleme,mantık kurma ve dikkat becerilerini ortaya koyar.Her harfin farklı sayılarla ilişkilendirilmesi gerekir. Soru örneklerinde sayı yerine şekil veya simgelerde kullanılabilmektedir. Soru içerisinde harfin simgesi verilmese de şifrenin tamamını bulmak mümkündür.

4 yıl önce

Bilsem Şekli Tamamlama Soruları Bilsem Eksilen Şekli Tamamlama Soruları Şekli tamamlama sorularında eksilen şeklin kenar ayrıntılarına dikkatlice bakmanız,ayrıntılar soruyu doğru çözmenizi sağlayacaktır. Farklı tamamlama sorularında cevap şıklarındaki şekillerin ayrıntıları haricinde şekli tamamlamak için şekli zihninizde de çevirmeniz gerekebilir. Bu tarz soruları vereceğimiz uygulama ile daha hızlı ve doğru olarak çözebilirsiniz.

4 yıl önce

Bilsem Kenar Şekil İlişkisi Soruları Bilsem Kenar Şekil İlişkisi Soruları Şekillerin kenar veya köşelerine göre çözülen sorulardır.Bu tarz sorular kenar sayılarına göre düşünülüp öyle çözülür. Bu sorularda kenarla ilişki sorular olduğu yazmaz o nedenle kenar ilişkisi mi değil mi siz bulacaksınız.Size vereceğimiz yöntemle hangi soru tarzı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Yukarı Çık