Ev Alarmı ve Ev Güvenliği Sistemleri Nasıl kurulur

Ev Alarmı ve Ev Güvenliği Sistemleri Nasıl kurulur

Ev alarm ve güvenlik sistemleri günümüzde artan hırsızlık olaylarından sonra rağbet görmeye başlamıştır. Artık küçük büyük her evin vazgeçilmezi olan alarm sistemleri, hırsızlık olaylarının azalmasında önemli ölçüde etki yaratmıştır. Ev alarmı genellikle zengin ailelerin kullandığı bir yöntem olarak görülse de hırsızlık olayları çoğunlukla dar gelirli ailelerin evlerinde yaşanmaktadır.

Dar gelirli aile mensuplarının sadece kapılarını kilitlemenin yeterli olduğunu düşünmesinden dolayı, hırsızlar da bu evlerin kendilerine açık çek sunduğu görüşünü savunuyor. Ayrıca ev alarmı sistemlerinin dumana ve gaza karşı da hassaslığını göz önünde bulundurursak evinizin yangına ve gaz kaçağına karşıda korunduğundan emin olabilirsiniz.

Profesyonel Alarm Sistemi 6 ana parçadan oluşur: Şifre paneli, hareket dedektörü, kontrol paneli, duman dedektörü, manyetik kapı ve pencere kontağı ve harici dış sirendir.

Ev AlarmıNasıl kurulur:

Öncelikle güvenilirliğinden emin olduğunuz alarm şirketinden aldığınız sistemin kurulumunu hiçbir şekilde kendiniz yapmayın. Sistemi aldığınız kurumdan size tahsis edilecek teknik destek elemanları olacaktır. Kurulan sistemin uzun süre sağlıklı çalışabilmesi için sisteme destek veren yardımcı malzemelerin kalitesi de çok önemlidir.

Buna göre alarmın önemli malzemesi olan algılayıcının işinde ehil olmayan kişiler tarafından yanlış şekilde yerleştirilmesi sonucu yanlış haber veren alarm sistemleri kurulmaktadır. Sistemin kurulumunu bu teknik servis elemanları, sahibi olduğunuz eve yapacaktır.

Kurulan sistem çeşidine göre kablolu veya kablosuz olabilir. Kablosuz kurulan sistemler daha estetik olup fiyatları biraz daha fazladır ancak işlevleri arasında önemli fark yoktur. Bu teknik servis elemanları sistemi kurduktan sonra, bir test sürecinden geçmesi için kurumunuzda bir çok işlem yapacaklar. Bunun amacı çalıştığından %100 emin olmaktır.

Güvenilirliği:

Evinizin hırsızlığa , yangına ve gaz kaçağına karşı korumak için yapmanız gereken tek şey bir alarm sistemi taktırmaktır.Çünkü hiç alarm sisteminizin olmaması demek iş evinizin sürekli bir risk altında olması demektir.Ev alarm sistemleri güvenli ve tescillidir. Sizi ve evinizi iç ve dış tehditlere karşı korur.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık