Evden Eve Nakliyat Firmalarına Karşı Haklar Nelerdir ?

Evden Eve Nakliyat Firmalarına Karşı Haklar Nelerdir ?

Çok zahmetli ve zor bir işlem olan evden eve nakliyat işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktaların niteliği sizin kendi imkanlarınızla yapacağınız bir taşınmadan ziyade nakliye firması ile anlaştığınız takdirde farklılaşabilecektir.

Nakliyeciler gelmeden önce yapacağınız hazırlıklar sınırlı sayıda olmalıdır. Kendi özel çamaşırlarınızı toplamanızı nakliyeciler tavsiye eder ve bunun bir mecburiyeti yoktur.

Nakliye firması ile evin tamamen taşınmasına dair bir sözleşme imzaladıysanız ve eve eklenen bir şeyler varsa bunu önceden şirkete bildirmenizde fayda vardır. Elbiselerinizi kendiniz toplamak zorunda değilsinizdir. Taşımayı yapan pek çok firmada askı sistemi bulunur.

Taşınmadan önce bina yöneticinize bunu bildirmeniz ve yeni taşınacağınız yerde de bunu bildirip araç giriş çıkışını ayarlamanızda fayda vardır. Gittiğiniz binada asansörü kullanıp kullanamayacağınızı öğrenmeniz gerekmektedir, eğer kullanabiliyorsanız koruyucu bir ambalajla asansörde oluşabilecek zararların önüne geçersiniz.

Man Signing ContractEvden eve nakliyat sırasında eşyalarınıza zarar gelebilir. Bu durumlarda firma yetkilisiyle tutanak tutup imzalatın, zararın fotoğrafını çekin, size özel yapılmış olan sigortayı isteyin, firmanın size taşıma yaptığını gösteren faturayı alın ve irsaliyenin bir örneğini isteyin.

Sigortaya başvurduğunuzda firmanın da yardımcı olmasıyla zararınızı karşılayacaktır. Ufak tefek ezik, çizik gibi durumlarda nakliye firması kendisi yapmak isterse tutanak karşılığında teslim edebilir, aynı şekilde teslim alabilirsiniz.

Sigorta firması eşyanın bedelini öder, sizin için eşyanızın hasarını tamir ettirmez. Sigorta şirketi ile ve nakliye firması ile bir sorun yaşamak istenmiyorsanız sigortanızı mutlaka 2 iş günü içinde başvurularınızı yapmalısınız. Geciken başvurularda sorumluluk almayacaklardır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık