Halıların Parlaklığının Korunması Nasıl Sağlanır

Halıların Parlaklığının Korunması Nasıl Sağlanır

Evlerimizde hem görüntü açısından hem de mekanın akustiğinden yalıtımına kadar birçok teknik detay açısından önemli bir yerde bulunan ve fayda sağlayan halıların temiz olması da değerini sürekli yukarıda tutmasını sağlayan bir özelliğidir. Temiz ve parlak bir halının evinize vereceği katkının çok daha fazla olacağını rahatça söyleyebiliriz.

Bu açıdan yapacağınız önemli işlemlerden birisi de halınızın parlaklığını uzun süre korumasını sağlayabilmektir. Burada kendinizin yapacağı işlemler sınırlı olmakla beraber bu işi yapan ehil firmalardan yardım almanız çok daha mantıklı olacaktır.

Halımızın ilk günkü gibi parlak kalmasını sağlamak için evde kendimizin yaptığı önlemler veya uygulamalar pek yeterli değildir. Kendinizin yapacağı ve klasik deterjanlarla yapacağınız işlemler tam tersine yıpranmalara ve renklerin solmasına, matlaşmasına neden olur. Hedeflediğimiz parlaklık halımızı uygun servislere götürerek onların yaptığı uygun işlemlerle ve uygulamalarla elde edilebilir.

parlak halılarBu konuda çok fazla zamanınız yoksa veya işlemin çok zor olmadığına inanıyorsanız eğer daha hafif görünen leke problemlerini deterjan kullanmadan da halledebilirsiniz. Bunun yanında halınızı yün şampuanı kullanarak beyaz bir pamuk bez ile çok fazla nemlendirmeden ve çok fazla bastırmadan hafif bir şekilde temizlemeye çalışabiliriz.

Unutmamanız gereken nokta ise bu işlemlerin dahi az da olsa halımıza zarar verebileceği ve aynı zamanda renginde matlaşma ve solmaya neden olabileceğidir. Bu yüzden evde kendimiz temizlemek yerine işinde ehil yıkama firmalarına yıkatmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Kısa vadede yıkama için firmalara ödeyeceğiniz para fazla gibi gözükse de uzun vadede halınızın ömrü uzayacağı ve güzelliğini muhafaza edeceğini düşündüğünüzde çok daha fazla kar edeceğinizi unutmamalısınız.

Halınızın parlaklığını koruyabilmenin en güzel ve kolay yolu kullanımına dikkat etmek olacaktır. Temizlik sırasında kullanılan kimyevi maddeden süpürürken kullandığınız elektrikli süpürgenin kalitesine kadar bir çok etken halınızın ilk günkü parlaklığını uzun süre korumasından çok önemli rol oynayacaktır. Evinizin en özel ve güzel parçalarından olan halılara normalden biraz daha fazla özen göstererek bunu başarabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık