Hamile Yogası Nedir,Nelere dikkat etmelisiniz

Hamile Yogası Nedir,Nelere dikkat etmelisiniz

Hamile yogası, nefes, esnetici ve rahatlatıcı hareketler ve derin gevşemeyi içeren bir seans. Sadece doğum için değil, sağlıklı bir hamilelik için hamile yogası yapıyoruz.

Derin nefeslerle bebeğimize daha fazla oksijen taşıyor, doğru nefes almayı öğreniyoruz. Nefes meditasyonu sonrasında yaptığımız hamile yogası hareketleri, hamilelikte en çok hissedilen sıkıntıları gidermek için birebir.

Nedir bu sıkıntılar?

Bel ve sırt ağrısı
Kalçalarda ağırlık
Bacaklarda ve siyatik bölgesinde kramplar
Ellerde ve ayaklarda şişmeler
Kasıklarda gerilmeler, kasılmalar
Karında gerginlik ve kramplar
Nefeste daralma ve sıkışıklık

Yaşanan bütün bu sorunların çaresi Zeynep’le Hamile Yogası’nda var ve tabii ki normal doğuma hazırlanmak için yoga yapıyoruz. Bizzat doğal doğum yapmış bir anne olarak hem yoga hareketleriyle hem de deneyimlerimle anne adaylarını normal doğuma hazırlamaya çalışıyorum. Hareketlerimizden sonra tatlı yorgunluğumuzu gidermek için uykuda bile yaşayamadığımız bir dinlenme sağlayan derin gevşeme bölümüyle seansımızı noktalıyoruz.

hamileDaha önce hiç yoga yapmamış olabilirsiniz, hiç sorun değil. Derslerim tamamen hamilelere özeldir ve her seviyeye, hamileliğin her haftasına uygundur. Bebeğinizle baş başa harika bir saat geçirmek isterseniz derslerime katılabilirsiniz. Acıbadem Hastaneleri’nin ev sahipliğinde Philips Avent ve Bella B sponsorluğunda ücretsiz olan derslerime tüm hamileler davetlidir.

Hangi hafta başlanmalı?

Hamile Yogası hamileliğin tüm dönemleri için uygundur. Her 3 trimester için belirlenmiş hareketlere uyulur ise ilk haftalardan itibaren hamile yogası yapılabilir. Hamileliğinizden önce spor, yoga, pilates yapıyorduysanız doktorunuza danışarak ilk haftalardan itibaren başlayabilirsiniz. Aksi takdirde 12.haftadan itibaren başlamanız daha uygun olur. Haftada 2 gün 60 dakika yapılan hamile yogası hamilelikte çok olumlu faydalar sağlar.

Ne zaman bırakılmalı?

Hamileliğin son gününe kadar eğitmen eşliğinde, 3.trimester’e ait hareketlerle hamile yogası yapılabilir. Hatta doğum başladığında bile eğitmen ile yapılan yoga veya doula ile yapılan egzersizler hem doğuma harika bir başlangıç hem de salgılanan oksitosin hormonu ve yapılan rahatlatıcı ve esneten hareketler sebebiyle normal doğum sürecine harika bir destek sağlar.

Nelere dikkat etmelisiniz?

Katılım öncesi doktorunuzdan onay almaya
Eğitmen eşliğinde çalışmaya
Derslere düzenli katılmaya
Bedeninizi dinleyip sınırlarınızı belirlemeye ve hareketleri kendi bedeninize uygun şekilde yapmaya dikkat etmelisiniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık