Hamilelik Dönemindeki lekeler için kullandığınız kreme dikkat

Hamilelik Dönemindeki lekeler için kullandığınız kreme dikkat

Anne adaylarında ‘’ olarak adlandırılan yüzde görülen lekelenmeler sıkıntı oluşturur. Bu tablo, artan hormon düzeylerine bağlı olarak gebeliğin ikinci yarısında daha çok karşılaşılır.

Genellikle hamileliklerin yüzde 50’sinde lekelenmeler oluştuğunu belirten ’nden , “Güneş maruziyeti ile lekelenmeler artış gösterebileceğinden anne adaylarının sıkı bir güneş koruması uygulamaları gerekiyor. Güneş koruyucuları dışarı çıkmadan en az 30 dakika önce yeterli miktarda sürülmeli ve 3-4 saatte bir yenilenmeli. Özellikle organik ve mineral filtreli güneş koruyucuları tercih edilmeli” diyor.

Kimyasallardan uzak durun

Hormonal değişikliklere bağlı görülebilen bir diğer tablo da sivilce gelişimidir. Sivilceler şiddetliyse dermatoloji hekiminin kontrolünde uygun ilaçların kullanılabileceğini söyleyen Taşkın, “Hamilelik döneminde cilt temizliğine dikkat edilmeli ve kimyasal olmayan temizleyiciler tercih edilmeli” uyarısında bulunuyor. Taşkın, ihtiyaç duyulduğunda cilt yapısına uygun nemlendiricilerin de tercih edilebileceğini belirtiyor.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Hamilelik Dönemindeki lekeler için kullandığınız kreme dikkat Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık